امروز 30 ام تیر ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 21 ام ماه جولای سال 2018 میلادی

نرخ بی سابقه تغییرات زیست محیطی در جهان

 0
مطالعه انجام شده توسط تیم موسسه کابوت دانشگاه بریستول شواهدی جدید از نرخ بی سابقه تغییرات زیست محیطی در مقایسه با نمونه هایی که طی رویدادهای طبیعی رخ می دهند را نشان می دهد.

 نتایج پژوهشی جدید نشان داده است محیط زیست اکنون با آهنگی سریع‌تر نسبت به آن چه در گذشته سیاره زمین ثبت شده در حال تغییر است. تجزیه و تحلیل جدید سطوح کربن اتمسفری در گذر زمان نشان می دهد آهنگ تغییرات زیست محیطی بیشترین میزان خود در تمام دوران ها را تجربه می کند. این مطالعه بار دیگر بر ضرورت اقدام های اساسی به منظور کاهش آثار تغییرات اقلیمی تاکید دارد و نشان می دهد روند افزایش دمای جهانی یک نوسان طبیعی نیست.

مطالعه انجام شده توسط تیم موسسه کابوت دانشگاه بریستول شواهدی جدید از نرخ بی سابقه تغییرات زیست محیطی در مقایسه با نمونه هایی که طی رویدادهای طبیعی رخ می دهند را نشان می دهد. طی این مطالعه، پژوهشگران تغییرات در دی اکسید کربن اتمسفری طی یک رویداد تغییر زیست محیطی جهانی که 120 میلیون سال پیش رخ داده است را بازسازی کردند. این امر به واسطه داده های ژئوشیمیایی جدید ممکن شده است.

به گفته دکتر دیوید نفس، مولف ارشد مطالعه، اگر قصد داریم چگونگی تاثیر تغییرات اقلیمی بر زیست بوم ها و یا تاثیری که در آینده خواهند داشت را درک کنیم، سوابق آنها باید به خوبی مورد بررسی و دسته بندی قرار بگیرند. رویدادی که ما مطالعه کرده ایم نظیر مناسبی برای آن چه امروز به واسطه فعالیت های انسان و افزایش سریع دی اکسید کربن اتمسفری که موجب اسیدی شدن آب اقیانوس ها شده، محسوب می شود.

به گفته پروفسور ریچ پانکاست، یکی دیگر از مولفان مطالعه و مدیر موسسه کابوت، سابقه زمین شناسی اغلب برای پژوهش درباره موضوعات اقلیمی مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال، برای تعیین حساسیت دمای سیاره زمین به سطوح بالای دی اکسید کربن. اما آزمایش خطرات مرتبط با آهنگ تغییر زیست محیطی مدرن به واسطه عدم تغییرات سریع مشابه در گذشته زمین شناسی مشکل ساز است. در نتیجه، این خطرات با عدم قطعیت عمیق همراه هستند. بدون تردید، کاهش انتشار دی اکسید کربن همانگونه که اخیرا در نشست زیست محیطی پاریس با آن موافقت شد برای جلوگیری از این خطرات ضروری است.

منبع: عصر ایران


کد خبر : 920
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید