امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

عضوی از رفتگران طبیعت باشید

 0
وقت گذراندن در طبیعت پاک و بدون زباله لذتی است که به راحتی نمی توان از خیر آن گذشت. همه ما کم و بیش تجربه رفتن به طبیعتگردی و روبرو شدن با حجم زیادی از زباله هایی که مردم قبل از آمدن ما در آن مکان به جا گذاشته اند را داشته ایم. انگار به محض دیدن این صحنه زشت، تمام آرامشی که به دنبال آن به طبیعت آمده بودیم از بین می رود.

به گزارش [عصر پیشرفت] گاهی اوقات به هنگام جمع کردن زباله های شخصی، تصمیم میگیریم محیط اطراف را پاکسازی کنیم و کمی از زباله های باقیمانده در طبیعت را نیز جمع آوری کنیم. اگر شما هم چنین حسی را تجربه کرده اید و ته دلتان برای محیط زیست احساس مسئولیت می کنید، می توانید عضوی از “رفتگران طبیعت” باشید.

رفتگران طبیعت گروهی مردمی و بدون سود است که از افراد داوطلبی مثل من و شما تشکیل شده است. کسانی که دلشان برای طبیعت می تپد و دوست ندارند هیچ شی باقیمانده از انسانها زیبایی و پاک بودن آن را به هم بزند. این گروه چندین سال پیش با همت چند طبیعتگرد شروع شد و حالا بسیار رشد کرده است، به طوریکه هر استان از کشور دارای گروه مختص به خود و برنامه های جداگانه است.

شرکت در برنامه های رفتگران طبیعت برای همه با هر شرایط و سنی آزاد است. در این گردهمایی ها شما می توانید علاوه بر طبیعتگردی و آشنا شدن با مکانهای جدید شهر و کشورتان، باری از دوش طبیعت بردارید و در راستای پاکسازی محل زندگیمان کمکی انجام دهید. یک محیط دوستانه که در آن می توانید با آدمهایی شبیه به خودتان آشنا شوید و چیزهای زیادی درباره حفاظت از طبیعت، ترفندهای بازیافت کردن زباله ها و تولید زباله کمتر یاد بگیرید.

IMG_1561

حتی اگر مشغله زیادی دارید، هر چند ماه یک بار شرکت کردن در اینجور برنامه ها می تواند تاثیر بزرگی بر روی این گردالی به جا بگذارد، و علاوه بر آن حس خوب مفید بودن را برایتان به وجود بیاورد. خوشبختانه رفتگران طبیعت دارای وبلاگ اختصاصی است که در آن می توانید درباره برنامه های هر استان اطلاعات کسب کنید.

www.roftegaranetabiat.ir

 


کد خبر : 731
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید