امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

فاضلاب تهران ،کاندیدای جایزه جهانی انرژی

 0
این جایزه برجسته‌ترین جایزه زیست محیطی است و سالانه حدود 10 هزار پروژه از 177 کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در نهایت 125 طرح به عنوان طرح‌های ملی، موفق به دریافت برجسته‌ترین جایزه زیست محیطی می‌شوند.

پروژه فاضلاب تهران در رقابت با سه کشور استرالیا، دانمارک و چین، کاندیدای دریافت جایزه جهانی انرژی شده است و کاندیدا شدن یک طرح از ایران به عنوان یکی از 15 طرح برتر جهان برای دریافت این جایزه برای نخستین بار صورت می‌گیرد.

به گزارش [عصر پیشرفت] نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بنیاد جهانی انرژی به عنوان بزرگ‌ترین مرجع ارزیابی و حمایت‌کننده از طرح‌های محیط زیستی به خصوص انرژی است که در حدود 30 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده است. بیش از 170 کشور جهان عضو رسمی این بنیاد هستند و بزرگ‌ترین طرح‌های محیط زیستی از سوی سازمان ملل برای نظارت به این بنیاد سپرده می‌شود.
براساس این گزارش، هر ساله بیش از 10 هزار طرح در زمینه نوآوری‌های محیط زیستی به این بنیاد ارسال می‌شود. طرح‌های ارسالی براساس منطق مشخص و در چهار زمینه محیط زیست، مالی، اجتماعی و فناوری مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در نهایت گواهینامه و تندیس از سوی بنیاد جهانی انرژی و جامعه مدیریت سبز اروپا به برگزیدگان اعطا می‌شود.
این جایزه برجسته‌ترین جایزه زیست محیطی است و سالانه حدود 10 هزار پروژه از 177 کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و در نهایت 125 طرح به عنوان طرح‌های ملی، موفق به دریافت برجسته‌ترین جایزه زیست محیطی می‌شوند.
رئیس بنیاد جهانی انرژی در بازدید خود از تأسیسات طرح فاضلاب تهران در این باره می‌گوید: طرح‌های مورد ارزیابی برای حضور در فرایند دریافت این جایزه در موضوعاتی شامل آب، زمین، انرژی، هوا و توسعه اجتماعی جوانان است.
ولفگانگ نیومن با تقدیر از اقدام‌های شرکت فاضلاب تهران خواستار معرفی فعالیت‌های ایران در زمینه انرژی و پایداری آن به دنیا می‌شود و از کاندید شدن پروژه فاضلاب تهران بین 15 پروژه برتر برای دریافت جایزه انرژی جهانی اظهار خرسندی می‌نماید.
وی با اشاره به چالش پیش روی بشریت در سال 2050، اظهار داشت: در این سال حدود 40 درصد جمعیت جهان شهرنشین می‌شوند و 25 درصد جمعیت روستایی از دسترسی به منابع انرژی محروم می‌شوند، لذا باید هم اکنون به دنبال راهکارهایی برای حل این بحران پیش رو داشته باشیم.
رئیس بنیاد جهانی انرژی، بیان کرد: پروژه فاضلاب تهران در تولید انرژی و جلوگیری از آلودگی هوا همچنین برای حوزه کشاورزی امری مفید است و این معنای کامل پایداری است.
وی خاطرنشان کرد: در آیین انتخاب طرح‌های برتر انرژی سبز، پروژه‌های سبز و پایدار انتخاب می‌شوند و بعد از بررسی مجدد طرح‌ها، 15 مورد انتخاب و از بین آن‌ها 5 طرح در محورهای مذکور، معرفی و موفق به دریافت جایزه جهانی انرژی می‌شوند و این مراسم به صورت زنده در سراسر دنیا پخش می‌شود. این مراسم در روز 17 ژانویه در تهران برگزار خواهد شد و بالغ بر 80 برنده جوایز ملی انرژی در آن حضور دارند.
رئیس بنیاد جهانی انرژی با اشاره به رقبای جدی پروژه فاضلاب تهران، تصریح کرد: پروژه احداث یک آسمان خراش با نخاله‌های ساختمانی در استرالیا، احداث هتلی در دانمارک که 90 درصد انرژی خود را از خورشید و آب‌های زیرزمینی تأمین می‌کند، پروژه دیگر جمع‌آوری آب‌های باران در چین است و تمامی این پروژه‌ها حاکی از توجه کشورها به تداوم زندگی در آینده و حفظ منابع برای آیندگان است.


کد خبر : 726
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید