امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

ایجاد کوچه باغ بر فراز منهتن برای پاکیزه نگهداشتن هوا

 0
اگر فکر می کنید دولت ها در سطح ملی- و حتی ایالتی، نخستین نهادهایی باشند که برای مهار آلودگی اقدام می کنند، دوباره باید بیاندیشید. این شهرها هستند که معمولا در چنین کاری پیشگامند. آنها راهبردهایی را برای بهبود کیفیت هوا آزمایش می کنند و موفقیت هایشان را به اشتراک می گذارند

به گزارش [عصر پیشرفت] افزوده بر این، موفقیت های آنها بیشتر اوقات با آهنگی آهسته تر توسط سیاست گذاران در سطح ایالتی یا ملی تکرار و به اجرا گذاشته می شوند.

این بدان معنی نیست که کار شهرها همیشه رضایتبخش است. در حقیقت، شهرها آلودگی زیادی تولید می کنند. ولی شهرها، به ویژه در کشورهای در حال توسعه هنگامی که در صدد بهبود کیفیت هوا هستند از یک امتیاز برخوردارند. آنها از درس های آموخته شده توسط کشورهای در حال توسعه که دهه ها سال پیش با آلودگی زیانبار هوا مواجه بودند، بهره می برند. اشتباهات گذشته نهایتا به راه های نوآورانه ای برای جلوگیری از آلودگی انجامیدند، بنابر این شهرها در کشورهای در حال توسعه می توانند از این دانش برای رسیدن به راه حل های موثر استفاده می کنند.

راهیت “ریت” آگاروالا، متخصص محیط زیست و مدیر پیشین برنامه ریزی شهری و پایداری دراز مدت در نیویورک و استاد کنونی دانشگاه کلمبیا می گوید، این لحظه هیجان آوری است. او با مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک روی طرح های سبز مانند “خط مرتفع” کار کرد. این طرح خط آهن مرتفعی را که دیگر مورد استفاده نبود به یک کوچه باغی برای گردش و در عین حال جذب کربن و زیبا ساختن شهر تبدیل کرد.


کد خبر : 633
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید