امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

بیل گیتس و پروژه‌ی میلیاردی انرژی پاک

 0
بیل گیتس در روز دوشنبه و با آغاز کنفرانس پاریس، از ابتکار «بزرگترین مرکز پژوهشی و توسعه‌ی همکاری برای انرژی پاک» رونمایی خواهد کرد.
بیل گیتس در روز دوشنبه و با آغاز کنفرانس پاریس، از ابتکار «بزرگترین مرکز پژوهشی و توسعه‌ی همکاری برای انرژی پاک» رونمایی خواهد کرد.

بنابر گزارش نیویورک تایمز، بیل گیتس قرار است هزینه‌های هنگفتی را صرف توسعه‌ی انرژی پاک کند. تحت این همکاری، امریکا و دیگر ملل دنیا تصمیم گرفتند که بودجه‌ی بیشتری را صرف انرژی پاک کنند، حال آنکه میلیاردرها و انسان‌دوستان بودجه‌ی بیشتری را در این زمینه گذاشته اند.

این همکاری با حمایت امریکا، چین، هند، و دیگر کشورهای دیگر است. رویترز در خبرهای خود جزئیات بیشتری نیز در این مورد داده است، که بنابر آن گزارش، از ابتکار جدید به نام دی کلین تک رونمایی می شود و تا سال ۲۰۲۰ بودجه برای انرژی پاک دوبرابر خواهد شد.

در بلاگی که در ماه جولای منتشر شد، گیتس نوشت که دگرگون‌سازی دنیا با فناوری پاک این امکان را برایمان فراهم می‌کند تا «از سناریوی دگرگونی‌های وحشتناک آب و هوایی دور شویم، همانطور که فقر در میان مردم دنیا کم می‌شود، خوراک‌های سالم‌تر تولید می‌شود، و با کاهش آلودگی زندگی‌های خیلی‌ها را نجات می‌دهیم.»

سرمایه‌گذاران خصوصی و افراد هم در کنار کشورها در پروژه‌ی «Clean Tech Initiative» نقش خواهند داشت و افرادی مثل بیل گیتس این پروژه را حمایت مالی خواهند کرد.

کلایمت ‌وایر نیز گزارشی منتشر ساخت که در آن آمده است که ایالات متحده سالانه ۵ میلیارد دلار برای پژوهش و توسعه‌ی انرژی پاک هزینه کرده است. بیش از ۱۹۰ کشور دنیا در کنفرانس پاریس شرکت خواهند داشت.


کد خبر : 287
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید