امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

گزارش تصویری / آلودگی هوا در چین 50 برابر حد مجاز شد

 0
آلودگی هوا در چین تنها دو هفته قبل از کنفرانس سازمان ملل درباره تغییر آب و هوا که در پاریس برگزار می شود، به مرحله بحرانی رسیده است. در آخر هفته گذشته میزان آلایندگی ها از پنجاه برابر حد مجاز تعیین شده سازمان بهداشت جهانی،گذشته بود.
به گزارش [ عصر پیشرفت ] آلودگی هوا در چین تنها دو هفته قبل از کنفرانس سازمان ملل درباره تغییر آب و هوا که در پاریس برگزار می شود، به مرحله بحرانی رسیده است. در آخر هفته گذشته میزان آلایندگی ها از پنجاه برابر حد مجاز تعیین شده سازمان بهداشت جهانی،گذشته بود.
این در حالیست که چین بزرگترین تولید کننده گاز های گلخانه ناشی از سوخت ذغال سنگ در جهان است و از این نظر به شدت تحت بررسی موشکافانه می باشد. همچنین در اوایل ماه نوامبر، گزارشی منتشر شد که نشان می داد چین هفده درصد بیشتر از آنچه که دولتش گزارش داده است، ذغال سنگ استفاده می کند. این بدین معنیست که چین یک میلیارد تن دی اکسید کربن، یک گاز گلخانه‌ای قوی،  بیشتر از آنچه که تصور میشد در اتمسفر منتشر می کند.
همچنین تخمین زده می شود که روزانه چهار هزار نفر در چین بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند. این پانزده عکس از زندگی روزانه مردم چین در مه ای از گاز های سمی را نشان می دهد.
کد خبر : 170
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید