امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

پست اینستاگرامی شهاب مرادی درباره مدیریت آب در هلند

 0
ان شاءالله امسال باران بسيار ببارد و مديران كشوري و شهري با رويكرد درست علمي، مانع بروز سيلاب هايي شوند كه به سادگي قابل مديريت و پيشگيري اند.
حجت الاسلام والمسلمين شهاب مرادي در تازه ترين پست اينستاگرامي خود نوشت:

سلام

أعظَمَاللهُ اجورَنا و اجوركم بمُصابِنا بِالحُسَینِ، وَ جَعَلَنا و ایّاکُم مِنَ الطّالِبینَ بِثارِهِ مَع وَلیّهِ الامام #المَهدیِّ مِن آلِ مُحَمَّدٍ ص

هر وقت كه #باران مي آيد با خوشحالي خدا را شكر مي كنيم و واقعا جاي شُكر دارد البته ذهنم متوجه نكاتي هم ميشود كه فكر مي كنم هر شهروندي بايد به آن توجه داشته باشد. از جمله آنموارد، اينكه اغلب معابر و فضاهاي شهرهاي ما با #قير و #آسفالت و يا #سيمان و #بتون به طرز عجيبي #عايق شده اند❗️ و آب به زمين خشك و تشنه نفوذنمي كند! و همين ظاهرا يكي از عوامل بروز آبگرفتگي هاست و محروم ماندن سفره هاي زيرزميني از بارش هاست و مجال #تنفس_زمين هم كم ميشود.

شايد #اگر باور عمومي در اين خصوص تغيير كند، معماري و شهرسازي هم تغيير كند. نااميد نيستم اما تكرار مي كنم #شايد

پست

اينعكس را دو سه سال قبل #زيرباران گرفتم؛ در شهري كه بسيار باران مي بارد؛ وپايتخت قضاوت بين المللي است در كشوري كه با آب به خوبي كنار آمده است و در هيدروليك و مديريت #آب و #دريا موفق است؛ كشوري كه ٦٠٪ از جمعيتش زمين زير پايشان ارتفاعش از سطح درياهاي آزاد پايين تر است! شايد فاجعه سيل فوريه١٩٥٣ آنها را در مديريت آب دريا مصمم تر و موفق تر كرده است. 

انشاءالله امسال باران بسيار ببارد و مديران كشوري و شهري با رويكرد درست علمي، مانع بروز سيلاب هايي شوند كه به سادگي قابل مديريت و پيشگيري اند. 

#شهاب_مرادي
#تهران

کد خبر : 147
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید