امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!

 0
ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران امسال هم مثل هر سال میزبان مسافرانی است که از سوی ایران و ملل مختلف به آن جا مسافرت می کنند بنابراین شاید شما هم بخواهید به این کشور مسافرت کنید بنابراین لازم است یک سری اطلاعات ضروری را بدانید.

ساختمان های بلندی که در عکس مشاهده می کنید مربوط به منطقه شیشلی است. از نظر اداری «بالاشهر» محسوب شده و بیشتر شرکت های چند ملیتی در آن قرار گرفته اند. در این منطقه افرادی با لباس های رسمی به تعداد زیاد خواهید دید. شیشلی جزو مناطق گران استانبول محسوب می شود.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!

غذای ترکی
پیده یک غذای خوشمزه ترکی است که می توانید در خانه هم آن را تهیه نمایید. پیده انواع مختلفی دارد ولی پیشنهاد ما نوع گوشت آن است. قیمت آن در انواع مختلف متفاوت است.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
کمپیر یکی از غذاهای خیابانی استانبول است که به وفور به فروش می رسد. یک سیب زمینی بزرگ تنوری که ابتدا با پنیر و کره هم زده شده و سپس به انتخاب شما مواد دیگری همچون قارچ، زیتون، گوشت، ذرت، سوسیس و غیره به آن اضافه می شود. قیمت آن هشت لیر و بسیار خوشمزه است.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
گرچه استانبول قنادی های خوبی همچون ایران ندارد ولی دسرهای معرکه ای دارد که معمولا ایرانی ها به آن آشنا نیستند.  کازان دیبی با قیمتی برابر با پنج تا شش لیر توانایی جلب نظر هر مخاطبی را دارد.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
نان و ماهی شش لیری را تجربه کنید و لذت ببرید. اگر از بوی تند ماهی بدتان نمی آید در اطراف پل بغاز نان و ماهی معروف آنجا را میل کنید.  پیشنهاد ما پایین پل است یعنی همین عکسی که مشاهده می کنید. و اگر وقت کافی برای ماهیگیری دارید با اجاره قلاب شانس خود را از روی پل امتحان کنید.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
سیمیت معروف ترین و محبوب ترین نان ترکیه می باشد، که قیمت آن یک لیر و چهل کروش است.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
خرید سیم کارت
برای خرید سیم کارت فقط نیاز به گذرنامه دارید و با حضور در یکی از نمایندگی های ترک سل، آوآ یا ودافون و پرداخت حدود چهل لیر سیم کارت به نام خود دریافت خواهید کرد.
در رابطه با شارژ سیم کارت موارد زیر را در نظر بگیرید:
1- می توانید مقداری کُنتور (شارژ) خرید کنید (مثلا ده لیر). در این حالت اگر با ایران تماس بگیرید هر دقیقه حدود دو لیر خواهد بود و اگر با ترکیه صحبت کنید تعرفه ترکیه از کنتور کم می شود.
2- می توانید پکیج های ویژه (پاکت) بخرید که مخصوص ترکیه است و پیشنهاد ما هم همین است. به عنوان مثال 500 دقیقه مکالمه و دو هزار پیامک و یک گیگ اینترنت حدود 28 دلار است. یا 500 مگابایت اینترنت و 15 دقیقه مکالمه حدود 15 لیر است. نیاز خود را با فروشنده در میان بگذارید و مناسب ترین پاکت را بخرید. هر پاکت یک ماه اعتبار دارد.
3- می توانید از پاکت های جانبی استفاده کنید. به عنوان مثال با پرداخت ده لیر اضافی در هنگام خرید کنتور می توانید پاکت دنیای کوچک را خرید کنید که هزینه های تماس شما به ایران و جهان از سی تا چهل کروش برای هر دقیقه تمام می شود و برای آنهایی که تماس خارجی زیاد دارند بسیار ایده آل است.
ماهی گیری روی پل گالاتا
از این پل بارها رد خواهید شد. همیشه همین قدر شلوغ است ولی اگر شما می خواهید شانس خود را در ماهیگری امتحان کنید بهتر است محل دیگری پیدا کنید.زیر این پل انبوه رستوران ها قرار گرفته اند.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
قهوه ترک
قهوه ترک بخاطر مرغوبیت و طعم آن زبان زند دنیاست. اگر به ترکیه سفر کردید حتما قهوه ترک را امتحان کنید. قهوه‌ خانه و فرهنگ کافه نشینی ترکیه در لیست میراث فرهنگی ومعنوی یونسکو جای گرفت.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!

از بالای گالاتا کوله سی استانبول را ببینید و لذت ببرید. این مکان برای عکاسی فوق العاده ست. ازانتهای خیابان استقلال به گالاتا کوله سی (برج گالاتا) می رسید.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
 
در فرودگاه آتاتورک علاوه بر سرویس های منظم به شهر (میدان تقسیم ون دارد) مترو تا دوازده شب فعال است و مناسب مسافرین طراحی شده است. قبل از آمدن به استانبول نقشه محل هتل و فرودگاه را مشخص کنید و از بهترین وسیله نقلیه استفاده کنید.قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
 
 
اینجا استانبول است شهری که کافه هایش تا دل خیابان جلو آمده اند تا از تو پذیرایی کنند.
قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید! قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
 
 
جابجایی بین جزیره های اطراف با کشتی های مسافربری
قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
کوچه ها و خیابانهای استانبول
قبل از سفر به ترکیه این مطلب را بخوانید!
 

 


کد خبر : 514
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید