امروز 25 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 16 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

کیف بقا، ضرورتی برای سفر

 0
یک طبیعت‌گرد باید همیشه برای مقابله با شرایط سخت آماده باشد. کیسه بقا ابزاری است که باید در کوتاه‌ترین سفرهای طبیعت‌گردی افراد همراه خود داشته باشند تا در مواقع لزوم به کمک آنها بیاید.
 کیسه بقا یک کیف کمری باوزن تقریبی ۵۰۰ تا ۷۰۰ گرم است که طبیعت‌گردان علاوه بر کوله‌پشتی آن را با خود حمل می‌کنند. این کیسه یا کیف حاوی لوازمی است که در شرایط سخت شما را زنده نگه می‌دارد.


قطب‌نما، چراغ‌قوه و باتری اضافه، چاقو، سوزن و نخ، قیچی، کبریت و فندک (درظرفی باشد که آب در آن نفوذ نکند) جوراب اضافه، کش، کیسه فریزر، خودکار و برگه یادداشت (برای یادداشت گذاشتن هنگامی که گم می‌شوید) لوازمی است که درکیسه بقا باید موجود باشد.
علاوه بر اینها، باند، چسب‌زخم، الکل طبی یا صنعتی، قرص سرماخوردگی و پودر اوآراس نیز لوازم بهداشتی و دارویی موجود در کیسه بقا هستند. جیره غذایی نیز بخش دیگر کیسه بقا را تشکیل می‌دهد که این جیره غذایی شامل مواد غذایی شور و شیرین و مقوی مثل نخودچی و کشمش، بادام، خرما، پسته، عسل و غیره است.در کنار این جیره غذایی همراه داشتن یک قمقمه آب را فراموش نکنید.
کیسه بقا را همیشه و همیشه همراه خود داشته باشید و سعی کنید از ابزار و لوازمی برای پرکردن آن استفاده کنید که کمترین حجم و وزن را داشته باشند. همچنین جای هر وسیله را در کیسه بقای خود به‌خاطر داشته باشید تا در تاریکیهم بتوانید به راحتی آن را پیدا کنید.


کد خبر : 432
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید