امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

ماجرای عکس خانوادگی فضانورد آمریکایی که در ماه جا گذاشته شد

 0
وی زمانی که روی ماه بود عکسی از خانواده اش که خود او، دو فرزندش و همسرش در آن عکس بودند را به طور عمدی روی ماه جای گذاشت که همچنان روی ماه باقی مانده و باعث شهرت او شده است.
چارلز ماس چارلی” دوک جونیوز ( Charles Moss Charlie” Duke, Jr) زادهٔ (۳ اکتبر ۱۹۳۵) فضانورد آمریکایی ناسا و دهمین انسانی است که طی ماموریت آپولو ۱۶ بر روی کره ماه قدم نهاد.چارلی در روز ۲۰ آپریل سال ۱۹۷۲ (۳۱ فروردین ۱۳۵۱ ) در سن ۳۶ سالگی به عنوان جوانترین انسان در تاریخ بر روی ماه قدم گذاشت.وی زمانی که روی ماه بود عکسی از خانواده اش که خود او، دو فرزندش و همسرش در آن عکس بودند را به طور عمدی روی ماه جای گذاشت که همچنان روی ماه باقی مانده و باعث شهرت او شده است.

Charles-Moss-picture-on-the

چارلی پشت عکسی که در ماه جا گذاشت ، متنی با این مضمون نوشت :

این خانواده فضانوردی به نام Charlie Duke از سیاره ی زمین است که در تاریخ ۲۰ آپریل ۱۹۷۲ روی ماه فرود آمد.

در پایین شما یک کپی واضح از آن عکس را مشاهده می‌کنید. در جلوی عکس دو پسر Duke قرار دارند که آن زمان تنها ۷ و ۵ سال داشتند. Charles Duke در مصاحبه‌های خود گفته است که همیشه قصد گذاشتن این عکس را روی کره ی ماه داشته و درآن زمان فقط می‌خواست تا به فرزندانش نشان دهد که واقعا او این کار را می‌کند.

Charles-Duke-family

این عکس هم اکنون درکتاب‌های عکس معروف متعددی قرار دارد و یک مثال خوب برای نشان دادن تلاش‌های انسان در جهت اکتشافات فضایی می‌باشد. او می‌گوید که در زمانی که مشغول تمرین کردن برای ورود به آپولو بوده، مدت زیادی از فرزندان خود دور بوده است

کد خبر : 410
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید