امروز 28 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 19 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

روزانه به ۴ هزار پرنده غذا می دهم

 0
بعضی‌ها محبت کردن در خونشان است و حتی حاضرند زودتر از خواب بیدار شوند تا بیشتر محبت کنند.
بعضی‌ها محبت کردن در خونشان است و حتی حاضرند زودتر از خواب بیدار شوند تا بیشتر محبت کنند.
نامش سِکار است و اهل هند، ۶۲ سال سن دارد و خودشعنوان «مرد پرنده چنانی» را بر روی خودش گذاشته است. او هر روز میزبان نزدیک به چهار هزار پرنده عجیب و متفاوت در چنانی هند است.

سِکاربعد از سونامی اقیانوس ند در سال ۲۰۰۴ با این پرنده‌ها آشنا شد، او یک جفتطوطی آواره را در ایوان خانه‌اش پیدا کردو برای آن‌ها برنج برد، این طوطی‌ها که از سخاوت و مهربانی میزبان‌شان خوشحال شده بودند، در روزهای بعدی هم برگشتند و حضور آن‌ها بر ایوان خانه باعث جلب توجه پرنده‌های دیگر هم شد و در نهایت تعداد آن‌ها افزایش پیدا کرد.

اینمرد هندی که تعمیرکار دوربین‌های حرفه‌ای است، در حدود ۴۰ درصد از درآمد خود را صرف غذایی که برای پرندگان می‌گیرد، می‌کند.او در ابتدای روز یک ظرفخیلی بزرگ برنج می‌پزد و آن‌ها را بر روی تخته‌های چوبی خاصی که در پشت بام خانه‌اش قرار داده، می‌ریزد.

خودش می‌گوید: «من هر روز ساعت ۴:۳۰ از خواب بیدار می‌شود و نیم ساعتی طول می‌کشد تا برنج‌ها آماده شوند. بعد از آن من تخته‌های چوبی را که ۱۴ تا هستند در یک ردیف قرار می‌دهم و برنج‌ها را روی آن‌ها می‌ریزم. از حدود ساعت ۵:۴۵ تا ۶ صبح تعداد زیادی طوطی و پرنده دیگر می‌آیند. ساعت ۴ تا ۶ عصر هم پرنده‌های دیگری می‌آیند.»

او در پایان توضیح می‌دهد: «در این سال‌ها اتفاق افتاده که خودم وعده غذایی را ازدست بدهم، اما تا به حال نشده برای پرنده‌ها غذایی را حاضر نکنم و فکر می‌کنم همه این‌ها عشق است.»


کد خبر : 156
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید