امروز 26 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 17 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

واکنش ظریف به تصویب طرح محدودیت سفر بدون روادید

 0
با وجود همه اعتراض هاى تعدادى از ايرانيان آمريكا و مخالفت اتحاديه اروپا، طرح محدوديت ويزا در آمريكا تصويب شد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در گفتگو با پایگاه اینترنتی المانیتور در نیویورک اصلاحات پیشنهادی در برنامه معافیت از صدور ویزا در سفر به آمریکا را که مسافران ایران را هدف قرار داده است، «پوچ» توصیف کرد.

طرح محدوديت ويزا با همان ادبياتى كه شامل ايران هم ميشد و اعتراض برانگيخت در قالب طرح بودجه در سنا به تصويب رسيد و به قانون تبديل خواهد شد.

 طرح تصويب شده در عمل چه تاثيرى دارد؟

١- اگر پاسپورت اروپايى، استراليايى، يا نيوزيلندى داريد و به طبع تابع ايران هم هستيد، قبلا ويزاى آمريكانياز نداشتيد و ميتوانستيد سوار هواپيما بشيد و بريد آمريكا، حالا بايد ويزا بگيريد.

٢- اگر اروپايى يا مثلا استراليايى هستيد و براى گردشگرى يا سفر كارى به ايران برويد، قبلا براى سفر به آمريكا ويزا نميخواستيد ولى حالا به خاطر رفتن به ايران بايد ويزا بگيريد.

 ٣- اگر فقط شهروند ايران هستيد هيچ چيز تغيير نكرده و مانند گذشته ميريد ويزا ميگيريد و ميايد آمريكا. ٤- اين طرح ايرانيان آمريكا را هم به هيچ وجه تحت تاثير قرار نميدهد. نه براى سفر به ايران و نه براى سفر به اروپا. مگر اينكه در آينده اتحاديه اروپا اقدامى كند. كه بعيد است. ٥- ايرانيان كانادا به هيچ شكلى تحت تاثير اين طرح قرار نميگيرند. نه براى وورد به آمريكا و نه به خاطر سفر به ايران.

 

 


کد خبر : 624
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید