امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

پذیرش برجام به این معنی نیست که دیگر دشمنی نداریم

 0
اراک- دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اینکه برجام را پذیرفتیم و آن را به اجرا می گذاریم مفهومش این نیست که دیگر کسی ما را به چالش نخواهد کشید و نباید در این تصور باشیم که دیگر دشمنی وجود ندارد.
به گزارش خبرنگار مهر، علی شمخانی پیش از ظهر امروز در آئین تجلیل از فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس استان مرکزی اظهار داشت: اینکه برجام را پذیرفتیم و آن را به اجرا می گذاریم مفهومش این نیست که دیگر کسی ما را به چالش نخواهد کشید بنابراین نباید کاملا احساس آسودگی کنیم.

 

وی افزود: مصداق این امر در جنگ تحمیلی بعد از پذیرفتن قطعنامه در جنگ بود که منافقین به دستور صدام به ایران حمله کردند؛ بنابراین نباید در این تصور باشیم که دیگر دشمنی وجود ندارد و این غیرممکن است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: تجربه این مساله را به ما آموخته است که باید هوشیار باشیم و این درسی است که از هشت سال دفاع مقدس گرفتیم.

شمخانی گفت: مذاکرات صورت گرفته است و جمع بندی آن به یک توافق رسیده حال باید در فکر این باشیم که چگونه آن را اجرا کنیم و بهانه ای به دست دشمن ندهیم.

وی در مورد هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اهداف دشمن گفت: صدام و اربابانش چندین هدف را در این جنگ دنبال می کردند که مهمترین آن جدا کردن خوزستان از خاک ایران بود و بهره گیری از منابع ارزشمند این منطقه بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مورد استراتژی جنگ هم گفت: در مورد استراتژی جنگ روش های مختلفی مطرح بود که ما تغییر ارتش و ساماندهی سپاه را که ترکیبی از ارتش و سپاه بود برگزیدیم و با این روش توانستیم موفق عمل کنیم.

وی تاکید کرد: پیشکسوتان دفاع مقدس باید در کنار هم باشند تا فراموش نشوند چرا که اینان فرهنگ باارزش دفاع مقدس هستند و این افتخار باید حفظ شود و باید از تجربیات پیشکسوتان جنگ و دفاع مقدس بهره بگیریم و فلسفه تشکیل پیشکسوتان جهاد و جنگ بر همین مبنا است.


کد خبر : 403
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید