امروز 28 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 19 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

تصاویر / وسایل جاسوسی سرویس های اطلاعاتی

 0
تصاویر و توضیحات خواندنی درباره برخی از وسایل جاسوسی که سرویس های اطلاعاتی از آن استفاده می کرده اند.
به گزارش [عصر پیشرفت ] شاید گزارش‌های گوناگونی در باب مسائل جاسوسی از قبیل ”شبکه‌های اجتماعی”،”موتورهای جستجو”، زنان جاسوس صهیونیستی” و حتی حیوانات جاسوس موساد” دیده باشید. اما ابزارها و روش‌های دیگری نیز در دنیای جاسوسی وجود دارند که جزیی از زندگی روزمره انسان بوده و اینکه به عنوان ابزاری جاسوسی مورد استفاده قرار گیرند بسیار عجیب است. از طبیعت پیرامون گرفته تا لوازم آرایشی” و پوشاک، همگی این روزها مورد استفاده سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی قرار می‌گیرند.

1کفش جاسوسی متعلق به کا‌‌ گ‌ ب” در سال ۱۹۵۰ میلادیدوربین کوچک داخل پاشنه کفش به یک حفره ریز در کناره کفش متصل اصل است. به این ترتیب مامور کا ‌‌گ ‌ب (سرویس اطلاعاتی شوروی سابق) از هدفی که در اطراف او بود، بدون جلب توجه عکس می‌گرفت.2این کیف تنها یک کیف‌ دستی ‌زنانه معمولی نیستوسط گل حک شده در کناره این کیف‌ دستی، عدسی یک دوربین‌مخفی کوچک قرار دارد. این کیف‌ دستی زنانه متعلق به سرویس امنیتی آلمان (Bundesnachrichtendienst به‌طور اختصاری: BND) است.

4

دوربین‌مخفی در کیف‌ دستی زنانه متعلق به سرویس امنیتی آلماناز زاویه بالا در این عکس، بدنه دوربین تعبیه شده داخل کیف‌ دستی زنانه پیدا است.5شیشه‌ شیر کودکی که شلیک می‌کندسلاحی که به شکل شیشه‌ شیر کودک ساخته شده است. شیشه‌ شیر کودک پوشش مناسبی برای حمل‌ و نقل سلاح توسط جاسوس تلقی شده است.6سلاحی به شکل ساعت‌ مچیدر سال‌های گذشته جاسوس‌ها این گونه ساعت‌ها را سلاحی محبوب برای محافظت از خود می‌دانستند.7تیراندازی با قلم هدف اصلی استفاده از این قلم‌ها نه نوشتن بلکه تیراندازی است. ویژگی این قلم‌ها امکان آن برای کشیده شدن سریع ماشه است.8وسایل مورد نیاز یک مامور کا‌ گ ‌ب” در سال ۱۹۷۰در جعبه طلایی یک ساعت قرار دارد که به ماموران ویژه کا ‌‌گ ‌ب (سرویس اطلاعات شوروی سابق) در کنار نشان مخصوص کا ‌‌گ ‌ب داده می‌شد. کارت هویت اعضای کا گ ‌ب از دیگر وسایل مورد نیاز ماموران این سازمان بود. داخل ساعت‌ مچی زنانه ماموران کا ‌گ ‌ب نیز محفظه‌ای مخفی برای قرار دادن قرص وجود داشت.9کیف گریمجاسوس‌ها باید گاهی اوقات تغییر چهره بدهند. زیر این چمدان، در لایه‌ای پنهان، سرویس کامل گریم وجود دارد. از این کیف تا سال ۱۹۸۶ میلادی استفاده شده است.10ساعت‌هایی برای جاسوسیاستراق سمع با ساعت.11کلت کوچک زنانهاین سلاح در سال ۱۸۸۰ میلادی ساخته شده است. جاسوسان زن به دلیل کوچکی و جا گرفتن آن در داخل کیف زنانه از استفاده می‌کردند.12این زیردریایی یک‌نفره را می‌توان تا کرد

روس‌ها از این زیردریایی یک‌نفره و تاشو” تا سال ۱۹۹۳ استفاده می‌کرده‌اند.

13

چاقو یا بادام‌زمینی؟

چاقویی کوچک با ظاهر یک بادام‌زمینی، ساخت ۱۹۷۰ میلادی در آمریکا.

14

دوربین‌ مخفی در سنجاق سینه

این سنجاق سینه مجهز به دوربین ساخت فرانسه است.


کد خبر : 272
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید