امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

چگونه از آسیب دیدگی ورزشی رها شوید؟

 0
4 قدم برای بهبود یافتن از هر نوع آسیب دیدگی

گاهی اوقات جبران روحی و روانی آسیب دیدگی ها ممکن است سخت تر از بهبود یافتن جسمی باشد: ما در این جا بعضی از استراتژی های نتیجه بخش و مطمئن را برای مقابله شما با این وضعیت آماده کرده ایم.

همه چیز به نفعتان است. در حال بهتر ، تندتر ، قوی تر شدن هستید – و به طور مداوم برنده میشوید. سپس، به طوری غیر قابل تصور اتفاق می افتد. شما آسیب می بینید. حالا، شما به طور ناگهانی با هزاران چالش فیزیکی جدید و بلاتکلیفی نسبت به آنچه آینده برای بهبودی و تمرینتان همراه می آورد روبه رو میشود. شاید مهم تر از همه این که شما درد دارید، و نه تنها درد فیزیکی درد روانی ناشی از آسیب می تواند سختر از خود مقابله با آسیب باشد، زیرا  که هزاران حس منفی وجود دارد که می تواند شمارا تهدید به درهم شکستن بکند، مثل سرخوردگی، خشم، درماندگی و نا امیدی . در صورت عدم درمان ، این ضربه روانی جدی می تواند باعث به تعویق افتادن روند بهبودی شده، اضطراب و افسردگی را افزایش دهد.

یادم است معلم سوارکاری دخترم گفت شما یک سوارکار واقعی نمی شوید تا زمانی که 100 بار از اسب بیافتید. اگرچه کمی مبالغه در تعداد وجود دارد، اما منظور این جمله درست است ، ورزشکارانی که سخت تمرین می کنند هرروز در معرض ریسک طبق گفته ضرب المثل افتادن از اسب و تحمل آسیب هستند. با این حال، ورزشکارانی که مثل یک خرس با اعتماد در برابر ریسک آسیب دیدن قرار می گیرند، در صورت صدمه دیدن، قادر به تحمل آن هستند.

اگرشما در حال درمان یک آسیب هستید – مهم نیست چقدر کوچک – برخی استراتژی های روانی مطمئن و نتیجه بخش وجود دارند که با پیاده سازی ذهنی آنها می توانید صدمات خود را بازیابی کرده و حتی قوی تر از قبل بازگردید.

1.فعال باشید

همه چیز را در باره آسیب دیدگی تان و درمان های مختلف برای ترمیمش را جست و جو کنید. با متخصصان بهداشتی و ورزشی مشورت کنید تا جوانب مثبت و منفی درمان های در دسترس را درک کنید، با این کار شما می دانید در دوره بهبود و بازیابی، چه چیزی انتظارتان را می کشد. همانطور که بهبود می یابید، در حفظ و بهبود دیگر عناصر ورزشتان تمرکز کنید. به عنوان مثال، یک دونده که ازقسمت زانو دچار آسیب دیدگی شده، باید یک رژیم اصلاح شده برای بدست آوردن قدرت ماهیچه هایش در دوره بهبود داشته باشد. هنگامی که شما درمان و از هر نوع آسیب دیدگی پاکسازی شده اید و تمرینات عادی را از سر گرفتید ، حتی ممکن است خودتان را بهتر از قبل بیابید و به این دلیل است که خودتان را زمانی در مقطع آموزش قرار داده بودید.

2.مثبت باشد

آماده شوید که سوالات ذهنیتان در مورد آسیب دیدگیتان را در یک قاب مثبت ذهنی پاسخ دهید. داستانتان باید همیشه شامل یک "اما"ی دلگرم کننده باشد. " بله ، مچ پای من رگ به رگ شده، اما من پس از بهبود به سراغ کار دیگری خواهم رفت. " یا " کمرم آسیب دیده ، اما من شنا می کنم پس در حال حاضر احساس قوی تر بودن دارم . " یادتان باشد ، پاسخ عاطفتیان به آسیب به طور مستقیم به روند بهبودیتان مرتبط است ، بنابراین به جای تمرکز بر آنچه نمی توانید انجام دهید، بر روی آن چه می توانید متمرکز شوید.

3.هدف تعیین کنید

در دوره بهبود ، جایی را که در آن قرار دارید را به جای جایی که فکر می کنید باید باشید بپذیرید. اهداف هفتگی تنظیم کنید و موفقیت هایتان را جشن بگیرید؛ حتی موفقیت های کوچک می توانند بسیار باشند. آنها را تشخیص دهید و از آنها لذت ببرید. عمل تنظیم اهداف و رسیدن به آنها، باعث می شود احساس کنید کنترل اوضاع را در دست دارید و باعث یک طرز فکر مثبت در دوره بهبودتان میشود.

4.از تصویرگری ذهنی استفاده کنید

تجسم عملکرد مطلوب یک ابزار قدرتمند برای بهبود آسیب است . پژوهش ها در مورد تصویر سازی ذهنی نشان می دهد که، در شرایطی این چنینی ، مغز میان آنچه واقعی و آنچه تصور است تشخیص نمی دهد. این بدان معناست که تجسم صرف می تواند به ایجاد راه های عصبی که ورزشکاران را برای زندگی واقعی آماده می کنند، کمک کند. برای افزایش اثر بخشی تصاویر ذهنیتان ، تمامی حواستان را ترکیب کنید، از جمله بالاترین سطح از اعتماد بنفستان که در زمانی که بهترین عملکرد را دارید ، احساس می کنید. علاوه بر این ، سعی کنید برای انجام این تصورات ساعتی از روز را انتخاب کنید که ریلکس ترید بنابراین در اوج تمرکز هستید ، مثل قبل از خواب و یا زمانی که صبح تازه از خواب بیدار شده اید.

در موارد خاص ، ابزارهای کمک به خود شاید آن قدر کافی نباشند که ورزشکار بتواند در زمان یک آسیب ویرانگر ، به مدیریت ذهن بپردازد. در این صورت، از خدمات مشاورین عملکرد ورزشی استفاده کنید . به خصوص اگر یکی از این موارد را تجربه میکنید:

احساس بی انگیزگی و یا شک به توانایی هایتان برای بازگشت به ورزش

احساس بی انگیزگی برای آموزش و یا تمرین

مردد در موقعیت هایی مشابه به آن که در آن آسیب دیدید

عقب ماندن از بازی حتی زمانی که کاملا بهبود یافته اید

تجربه نگرانی بیش از حد/ترس از آسیب مجدد

با استفاده از استراتژی های فعال که در بالا ذکر شد ( و یا در صورت لزوم کمک خواستن از مشاوران عملکرد ورزشی ) ، بزودی بر روی اسب پیروزی سوار خواهید شد.


کد خبر : 661
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید