امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

استفاده های جالب از چای کیسه‌ای‌ بعد از استفاده

 0
اگر جز آن دسته از افرادی هستید که هر روز چای کیسه‌ای‌ می‌نوشند، لطفاً این کیسه‌ها را بعد از استفاده دور نیاندازید...

اگر جز آن دسته از افرادی هستید که هر روز چای کیسه‌ای‌ می‌نوشند، بدون شک کیسهٔ آن را دور می‌اندازید. چای کیسه‌ای‌ از قبیل چای سبز، چای سیاه، جینسینگ و نعنا جز مواردی هستند که علاوه بر خواص زیادی که دارا می‌باشند، حتی کیسه استفاده‌شده آن‌ها دارای کاربردهای زیادی است. در ادامه به برخی از فواید چای کیسه‌ای‌ اشاره می‌کنیم.

۱. برای التیام پوست‌های آزرده و ملتهب

پس از نوشیدن چای، اجازه بدهید کیسه آن سرد شود. حتی می‌توانید آن‌را زیر آب سرد قرار دهید. سپس آن‌ر‌ا روی پوست خود که دارای کبودی، آفتاب سوختگی و نیش حشرات است، قرار دهید تا آن‌را تسکین دهد. برای تسکین سوزش محل نیش حشرات می‌توانید از این ۹ راه خانگی نیز استفاده کنید.

۲. مبارزه با نشانه‌های پیری در صورت

می‌توانید برای کبودی اطراف چشم، چین و چروک و پف چشم از چای کیسه‌ای‌ استفاده کنید. فقط کافیست آن‌را روی چشم خود قرار دهید. شما می‌توانید از این روش به صورت روزانه و بعد از نوشیدن چای استفاده کنید و ظاهری جوان‌تر داشته باشید. پیشنهاد ما برای داشتن پوستی زیبا استفاده از این ۵ ماده خوراکی ارزان‌قیمت است.

۳. از بین بردن بوی کفش

کافیست یک شبانه‌روز چای کیسه‌ای‌ را درون کفش خود قرار دهید، فردای آن روز کفش شما مانند روز اول بی‌بو است. این روش به‌خصوص در روزهای گرم تابستان که پا عرق می‌کند بسیار مؤثر است. حتی برای از بین بردن بوی داخل ماشین می‌توانید از چای کیسه‌ای‌ استفاده کنید.

۴. از بین بردن بوی بد داخل یخچال

بعضی مواقع برخلاف تلاشی که برای تمیز نگه‌داشتن یخچال انجام می‌دهیم، باز هم بوی نامطبوع به مشام می‌رسد. کافیست تعدادی چای کیسه‌ای‌ را درون قوطی در باز قرار دهید و داخل یخچال بگذارید تا زمانی که بو از بین برود. علاوه بر رعایت این مورد، باید خاطرنشان کرد که متاسفانه معمولاً افراد بسیاری همچنان از ۱۲ ماده خوراکی بدون آگاهی لازم، در داخل یخچال نگهداری می‌کنند.

۵. شستشوی ظروف کثیف

شستن ظروف کثیف حتی بااینکه ساعت‌ها داخل سینک پر از آب بوده‌اند، گاهی اوقات بسیار آزاردهنده است. ولی به راحتی می‌توانید با گذاشتن چای کیسه‌ای‌ درون سینک این کار را به‌راحتی انجام دهید.

۶. فراری دادن حشرات موذی و جوندگان

چای کیسه‌ای‌ ،مخصوصاً نعنایی،‌‌ را درون کابینت و یا انباری قرار دهید. این حشرات از این بو متنفر هستند. اگر با حشرات داخل آشپزخانه خود مشکل دارید، ما دو راه بسیار ساده برای خلاص شدن از شر این موجودات موذی آماده‌ کرده‌ایم، نگاهی به این دو روش بیاندازید.

در بالا سعی کردیم شما را با سایر فواید چای کیسه‌ای‌ از رفع آفتاب‌سوختگی تا شست‌وشوی ظروف آشنا کنیم که می‌توانند در کنار سایر اثرات مفید چای برای سلامتی، در بسیاری از زمینه‌ها کمک‌رسان شما باشند.


کد خبر : 592
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید