امروز 28 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 19 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

چرا پهلوی چپ برای خوابیدن مناسب‌تر است؟

 0
آیا می‌دانستید خوابیدن به هر سمتی تاثیر مستقیم بر روی سلامتتان دارد؟ خوب از لحاظ علمی نیز ثابت شده است. برای سالم بودن در...
آیا می‌دانستید خوابیدن به هر سمتی تاثیر مستقیم بر روی سلامتتان دارد؟ خوب از لحاظ علمی نیز ثابت شده است.

برای سالم بودن در روز کافی نیست که فقط در شب بخوابیم. حالت مناسب برای خواب نیز بسیار مهم است. و به نظر می‌آید که خوابیدن بر روی پهلوی چپ به احتمال حالتی ست که بدنمان را سالم‌تر نگه می‌دارد. این درست مطالعه‌ی پژوهشگرانی ست که با تازگی این موضوع را بررسی کردند و در ژورنال   کلینیکال گستروانترولوژی به چاپ رساندند.

اگر شما این عادت را هنوز کسب نکرده اید پس فواید و تکنیک‌های به دست آوری این روش خوابیدن را در اینجا بخوانید.

زهکشی بهتر لنفی

پهلوی چپ محل سیستم لنفی‌مان است. خوابیدن بر روی این پهلو برایمان این امکان را فراهم می‌سازند که کارکرد سم‌زدایی بدن‌مان را آسانتر کند. تسهیل زهکشی لنفی برابر است با کاهش ابتلا به بیماری.

گوارش بهتر

معده و لوزالمعده در پهلوی چپ قرار گرفته است. بر پهلوی چپ خوابیدن این امکان را برایمان فراهم می‌کند تا دستگاه گوارشی بهتر کار کند و همچنین از نفخ‌های معده کاسته می‌شود.

بهتر تپیدن قلب

بیشتر قسمتهای قلب (۸۰%) در سمت چپ بدنمان قرار گرفته است. خوابیدن بر این پهلو سبب بهبود در سیستم قلبی و عروقی می‌شود، و پمپاژ خون به قلب و چرخش خون را تسهیل می‌‌دهد.

حالا روش‌های خوابیدن به پهلوی چپ:

همانطور که از چندتا از فواید خوابیدن به پهلو آگاه شدید، حالا روش‌هایی که به شما کمک می‌کند تا بر روی پهلوی چپ بخوابید را در زیر بخوانید:

کناره‌های تختتان را تغییر دهید. عادت جابه‌جایی در رختخواب را کم کنید. اگر موقعیت تختتان درست باشد نیازی نیست که مرتب این پهلو و آن پهلو کنید تا خواب بهتری داشته باشید.

در خوابیدن به پهلوی چپ پشتتان به همسرتان باشد و شما نیز کمی در این حالت قوز کنید. این کار سبب می‌شود جلوی چرخش‌ها را در طول شب بگیرد.

نوری را روشن بگذارید که فقط زمانی که به پهلوی راست می‌خوابید به صورتتان بتابد. به همین سبب به طور غریزی تمایل پیدا می‌کنید تا بر روی پهلو چپ بخوابید.


کد خبر : 435
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید