امروز 30 ام تیر ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 21 ام ماه جولای سال 2018 میلادی

دانشگاه علوم پزشکی مجازی راه اندازی می‌شود

 0
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: توسعه رشته های جدید براساس نیازهای کشور یکی از ملاک های واسپاری ماموریت های مناطق آمایشی بوده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت؛ باقر لاریجانی در نشست nدبیران هیأت های ممتحنه و ارزشیابی علوم پایه، به دو مطالعه انجام شده در nمعاونت آموزشی وزارت بهداشت درخصوص توسعه رشته های علوم پزشکی اشاره کرد.

اوn با بیان متدولوژی این دو مطالعه اظهار داشت: با بهره گیری از تجربیات سایرn کشورها حیطه های دانشی مختلفی براساس این دو مطالعه استخراج شده که باید nبه رشته های موجود در این حیطه ها توجه شود.

معاون آموزشی وزارت nبهداشت گفت: براساس این دو مطالعه رشته ها در گروه های مختلف دسته بندی شدهn که می توان در مجموع به حیطه های حاکمیت و نظام سلامت، بهداشت و پیشگیری، nتشخیص و درمان،‌ علوم پایه سلامت و فناوری اشاره نمود.

او گفت: در nمجموع حدود ۳۰۰ رشته از این دو مطالعه استخراج شده که می توانند با برنامه nریزی مناسب در قالب تحصیلات تکمیلی برطرف کننده نیازهای کشور باشند.

لاریجانیn تاکید کرد: نقشه رشته های علوم پزشکی کشور تهیه شده و هدف از این مطالعات nتوسعه عدالت محور رشته ها باتوجه به نیازها و ظرفیت های استان های کشور و nدر راستای دستیابی به مرجعیت علمی در منطقه و جهان می باشد.

وی nهمچنین به راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی اشاره کرد و گفت: به زودی nدوره کارشناسی ارشد آموزش پزشکی به صورت مجازی برای تمامی اعضای هیأت علمی nدانشگاههای علوم پزشکی کشور برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت nبهداشت با بیان اینکه ماموریت های مناطق آمایشی باتوجه به یافته های این دوn مطالعه و نظرات دانشگاهها واسپاری شده، ابراز امیدواری کرد: طی چند ماه nآینده با اجرای بسته های تحول و نوآوری در دانشگاههای علوم پزشکی، شاهد nاعتلای آموزش علوم پزشکی کشور باشیم.

کد خبر : 263
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید