امروز 26 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 17 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

سهم هر ایرانی از پسماندهای الکترونیکی

 0
پایش پسماندهای الکترونیکی در جهان، از تولید بیش از ۴۱ میلیون تن زباله الکترونیکی در جهان حکایت دارد و در این میان سهم هر ایرانی در تولید این زباله ها حدود ۷ کیلوگرم است.
به گزارش خبرنگار مهر،n توسعه تولید محصولات الکترونیکی در جهان چالش پسماندهای الکترونیکی و nدورریزی آنها را به دنبال دارد و این زباله های الکترونیکی به دلیل ترکیباتn خطرناک، آلودگی های زیست محیطی بسیاری را تولید می کنند.
nn

درگاه پایش جامعه اطلاعاتی بر مبنای نظام پایش شاخص های فناوری اطلاعات وn ارتباطات، آخرین وضعیت پایش پسماند الکترونیکی در جهان را منتشر کرد.

nn

براساس بررسی های صورت گرفته، در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۴۱.۸ میلیون تن nپسماند الکترونیکی در جهان تولید شده که اروپا بیشترین سهم را در تولید و nدورریز این زباله ها به خود اختصاص داده است.

nn

هم اکنون تنها ۴ میلیارد نفر از مردم جهان تحت پوشش قوانین ملی مرتبط باn پسماند الکترونیکی هستند و این به معنای آن است که از هر ۷ نقر در دنیا ۴ nنفر تحت پوشش این قوانین قرار دارند.

nn

براساس این بررسی ها، اروپا بیشترین تولیدکننده پسماند الکترونیکی در nجهان با ۱۵.۶ کیلوگرم به ازای هر نفر است. پس از اروپا، قاره اقیانوسیه با n۱۵.۲ کیلوگرم پسماند به ازای هر نفر و آمریکا با ۱۲.۲ کیلوگرم به ازای هر nنفر، در رده های بعدی دورریزی و تولید پسماند الکترونیکی جهان قرار دارند.

nn

در این میان قاره آسیا با ۳.۷ کیلوگرم به ازای هر نفر و آفریقا با ۱.۷ nکیلوگرم به ازای هر نفر در تولید زباله های الکترونیکی سهم دارند .

nn

حجم زباله های الکترونیکی اضافی که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست ایرانn اعلام شده و مربوط به اردیبهشت ماه امسال می شود نشان می دهد که ۷.۴۰ nکیلوگرم زباله الکترونیکی در کشور به ازای هر ایرانی تولید می شود و این بهn این معنی است که سهم ایران در تولید پسماندهای الکترونیکی از متوسط آسیا nبالاتر و تقریبا دو برابر آن است.

nn

پسماند الکترونیکی شامل لامپ، قطعات کوچک فناوری اطلاعات، صفحه تصویر، nتجهیزات تبادل حرارتی و تجهیزات کوچک و بزرگ الکترونیکی می شود که در این nمیان تجهیزات حرارتی و الکترونیکی بیشترین سهم را درتولید و دورریز nپسماندهای الکترونیکی جهان به خود اختصاص داده اند.

nn
n

کد خبر : 187
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید