امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

با این ترفندها اسامی افراد را فراموش نکنید

 0
احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که کسی اسم شما را صدا می‌زند، شما برمی‌گردید و می‌خواهید با او صحبت کنید به یک باره متوجه می‌شوید اسم طرف مقابلتان را به خاطر نمی‌آورید. مثل این است که ذهنتان خالی و سفید است. حسی که آن لحظه تجریه می‌کنید، حس شرمندگی است.
راهکارهایی به شما ارائه می‌دهیم که اسم افراد را فراموش نکنید.
 1. استرس نداشته باشید
اینگونه فکر نکنید و نگویید که من اسامی را به خاطر نمی‌آورم یا در به خاطر سپردن اسامی وحشتناک بد عمل می‌کنم. همین جملات به شما استرس می‌دهد و استرس در حافظه تداخل ایجاد می‌کند. به جای آن سعی کنید بر روی نقاط مثبت و توانایی‌هایتان تمرکز کنید.
2. حواستان به اطرافتان باشد
می‌توانید از محیط اطرافتان یادداشت برداری کنید؛ از رنگ دیوار تا منظره روبروی پنجره. اهمیت یادداشت برداری‌ها در این است که سرنخ‌های تصویری به شما می‌دهد که موجب می‌شود اسم افرادی را که هر روز ملاقات می‌کنید در حافظه بلندمدتتان ماندگار شوند.
3. اسم همدیگر را درست بشنوید
شاید این موضوع بدیهی و طبیعی به نظر برسد اما شاید باور نکنید که بسیاری از مردم هنوز از شنیدن اسم درست شما مطمئن نیستند. بنابراین لازم است مطمئن شویم نام یکدیگر را درست شنیده‌ایم. می‌توانید وقتی کسی اسمش را به شما گفت،‌ مجدد آن را تکرار کنید و مطممئن شوید که اسمش را درست شنیده و تلفظ کرده‌اید.
4. قیافه افراد را به اسمشان ربط دهید
می‌توانید اسم افراد را با قیافه یا خصوصیات ظاهری آنها به خاطر بسپارید. به طور مثال، رنگ چشم یا لبخندی که به لب دارند. این موارد کمک می‌کنند که اسم افراد را به یک ویژگی آنها ارتباط دهید.
5. اسم افراد را در ذهن خودتان تکرار کنید
برای اینکه اسم افراد را به خاطر بسپارید؛ به خصوص اگر آن فرد، فرد مهمی باشد می‌توانید اسم او را چند بار در ذهنتان تکرار کنید.
ترجمه: سمیه کریمیان

کد خبر : 165
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید