امروز 25 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 16 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

بسته‌های حمایتی دولت فنلاند برای مادران باردار

 0
75 سال پیش فنلاند بیشترین میزان مرگ و میر کودکان در جهان را داشت اما اکنون با اجرای برنامه‌های حمایتی دولت از مادرانT این آمار به شدت کاهش یافته است.
به گزارش [ عصر پیشرفت ]، بسته‌های حمایتی دولت فنلاند از مادرانی که تازه وضع حمل کرده‌اند و شامل وسایل مخصوص برای نوزادان می‌شوند موجب پایین آمدن آمار مرگ و میر زنان صاحب فرزند طی چند دهه گذشته شده است. در دهه 1930 میلادی، دولت فنلاند توزیع بسته‌هایی بین زنان باردار و مادران تازه وضع حمل کرده را آغاز کرد که این بسته‌ها شامل وسایل مورد نیاز نوزاد در سال اول زندگی بود. در این بسته‌ها به طور معمول تعدادی پوشک، کیسه خواب، لباس زمستانی، وسایل حمام، اسباب بازی و وسایل دیگر گنجانده شده است.

این بسته‌های حمایتی به هر مادر تازه وضع حمل کرده فنلاندی بدون در نظر گرفتن سن و موقعیت اجتماعی آنان تحویل داده شده است. همچنین مادران می‌توانند از تحویل این بسته خودداری کرده و پول نقد دریافت کنند هرچند بیشتر مادران خواهان دریافت این بسته‌های حمایتی بوده‌اند.

زنان باردار فنلاندی برای دریافت این بسته حمایتی باید پیش از ماه چهارم بارداری برای مراقبت‌های دوران حاملگی به پزشک مراجعه کنند.کد خبر : 158
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید