امروز 28 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 19 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

قطارهای بین شهری به کتابخانه تجهیز می شوند

 0
طرح تجهیز قطارهای بین شهری به کتابخانه همزمان با بیست و سومین دوره هفته کتاب (24 آبان تا اول آذر) اجرا می شود.
 به گزارش ایرنا،مجید غلامی جلیسه، دبیر بیست و سومین دوره هفته کتاب در دیدار با مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء افزود: بر اساس انعقاد تفاهم نامه ای ،موظف هستیم کتاب های مورد نیاز برای کتابخانه های قطارها را تامین کنیم کهدر این موضوع هیچ محدودیتی را درنظر نمی گیریم.
وی اظهار داشت:کتاب هایمورد نظر تا قبل از آغاز هفته کتاب به قطارها خواهد رسید و توجه به نوع کتاب های مناسب برای مطالعه در سفر نیز مورد تاکید ماست .
جلیسه با اشاره به آمادگی برای راه اندازی کتابخانه های دیجیتال در قطارها ، ادامه داد:راه اندازی کتابخانه دیجیتال در قطار باعث می شود ضمن نیاز کمتر به فضای فیزیکی تنوع کتاب ها هم بیشتر مورد توجه باشد و همچنین ماندگاری کتاب ها هم بیشتر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء نیز در این دیدار با اشاره به آمادگی برای اجرای طرح راه اندازی کتابخانه ها در قطارهاگفت: این موضوع در جلسه شورای معاونین هم پیگیری خواهد شد و به طور حتم درهفته کتاب آن را اجرایی خواهیم کرد.
سید حسن موسوی نژاد افزود:کتابخانهقطارها در یکی از واگن های وسط در نظر گرفته شده تا دسترسی مسافران امکان پذیر باشد و عناوین کتاب ها از نظر تنوع و جذابیت پاسخگوی مسافران خواهد بود.
به گفته وی ،، باید راه و روش امانت سپاری کتاب در قطار را هم موردبررسی قرار داد، اطلاعات واقعی و حقیقی مسافران قطار را در اختیار داریم وشاید بشود با استفاده از کد ملی مسافر کتاب ها را به امانت سپرد و بر این اساس امانت گیرنده بتواند کتاب را به کتابخانه قطار دیگری بازگرداند.
طرح تجهیز قطارها به کتابخانه در بیست و سومین دوره هفته کتاب با راه اندازی کتابخانه دو قطار در خط تهران -تبریز و چهار قطار در خط تهران - مشهد آغاز می شود و بر اساس توافق صورت گرفته برای هر کتابخانه تعداد 500 جلد کتاب اختصاص خواهد یافت.

کد خبر : 359
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید