امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

اعلامیه ترحیم یک فیلم در آستانه اکران

 0
عوامل فیلم سینمایی «خواب تلخ» نخستین ساخته بلند محسن امیریوسفی که از سه‌شنبه ۳ آذر در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود با انتشار یک اعلامیه ترحیم عجیب، مردم را به تماشای این فیلم دعوت کردند.

در این دعوتنامه آمده است:

 

«دوازده سال گذشت!

حالا پس از دوازده سال، با چشمی گریان و چشمی خندان، شما را به دیدن فیلم سینمایی «خواب تلخ» دعوت می‌کنیم. چشم گریان‌مان عمر هدر رفته «خواب تلخ» را می‌بیند که در انتظار نمایش برای مردم ایران گذشت ولی چشم خندان‌مان اکران هر چند محدود و دیرهنگامش را «رویایی شیرین» می‌داند.

 

دوازده سال پیش در اکران‌های متعدد خارج از کشور در کنار تماشاگران غیرایرانی «خواب تلخ» را دیدیم، خندیدیم، ترسیدیم و گریستیم ولی مدام در انتظار دیدن آن با هموطنان‌مان بودیم، غافل از این که سرنوشت به کمک دست‌هایی نه چندان آسمانی(!) انتظاری دوازده ساله را برای‌مان رقم می‌زند.

«خواب تلخ» قصه پیرمرد مرده شوری است که با فرشته مرگ درگیر می‌شود!

هم‌اکنون از سوم آذر ماه ۱۳۹۴ شما را دعوت می‌کنیم به دیدن «خواب تلخ» در سینماهای هنر و تجربه.

«خواب تلخ» پیش از ایران در چهل و دو جشنواره معتبر جهانی تشییع شده و جوایزی آمرزش گونه چون جایزه ویژه بخش دوربین طلایی جشنواره کن ۲۰۰۴ و جایزه نگاه جوان بخش دو هفته کارگردان‌ها و جایزه اسکندر طلایی جشنواره تسالونیکی و جایزه فیپرشی (فدراسیون بین‌المللی منتقدین) و … را دریافت کرده است.»

در پایان این اعلامیه هم جمله‌ای از آقا اسفندیار، بازیگر اصلی «خواب تلخ» آمده که میگوید: خدا همه ما را رحمت کند!

 

همچنین نشست خبری فیلم سینمائی «خواب تلخ» با حضور محسن امیریوسفی فردا (شنبه - ۳۰ آبان) ساعت ۱۱ صبح درسالن وی. آی. پی پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

 

 

 

 

src=http://media.isna.ir/content/1448008092422_elamieh-khabetalkh.jpg/4کد خبر : 344
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید