امروز 2 ام بهمن ماه سال 1396 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه ژانویه سال 2018 میلادی

گل هایی برای مراسم ایرانی

 0
مراسم ایرانیان از قدیم‌الایام همواره با گل‌ها زینت یافته است. این موضوع اتفاقی نبوده و دلیل عمیقی برای آن وجود دارد. گل‌ها دارای نمادهای بسیاری هستند و به همین دلیل در مراسم‌های گوناگون از گل‌های متفاوتی استفاده می‌شود.

گل‌ها و تعابیر متفاوت آن‌ها از زمانی که بشر زیبایی را شناخته وجود داشته است، نمادهای بی‌پایان گل‌ها محدوده‌ی بسیار بزرگی از عشق، اخطار، حمایت و توانگری را پوشش می‌دهد. رنگ، نوع، وجود گلبرگ و نحوه‌ی در دست گرفتن گل‌ها از زمان‌های بسیار دور معانی خاصی داشته‌اند. دراین پست می‌خواهیم برخی از رایج‌ترین نمادهای گل‌های خاص را توضیح دهیم.

نکته

سال‌‌هاقبل در دوران ویکتوریا گل‌ها به عنوان زبان نمادین استفاده می‌شدند، به عبارت بهتر مردم از گل‌ها برای پیام‌های رمزی خود استفاده می‌کردند. تعدادیاز این نمادها هم‌اکنون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین شما تنهازمانی زبان گل‌ها را خواهید فهمید که بتوانید کدهای مخفی آن‌ها را بشکنید.

تعدادی از گل های رایج برای هدیه دادن:

گل‌‌آماریلیس

آماریلیس نماد موفقیتی است که پس از تلاش‌های بسیار(خصوصا در نوشتن و تلاش‌های هنری و …) به دست آمده است. به عنوان مثال اگر شما به کسی آماریلیس هدیه دهید به این معنی است که او را برای دستاوردهای بیشتر تشویق می‌کنید. بنابراین اغلب برای فارغ‌التحصیلان، چاپ کتاب یا هر موفقیتی مانند این‌ها گل‌‌آماریلیس هدیه می‌برند.

آماریلیس

گل‌کاملیا

کاملیا با گلبرگ‌های نرم و خمیدگی‌های ظریف به عنوان نمادی از تمایل، علاقه و تزکیه است. این گل یک اشتیاق عمیق به معشوق را می‌رساند. علاوه بر نماد یک نوع کمال و تعالی است. معمولا عاشق‌هایی که عشق آن‌ها پنهان است ازاین گل‌ برای هدیه دادن به معشوق خود استفاده می‌کنند.

کاملیا

گل‌نرگس

نرگس به معانی صداقت، حقیقت و بخشش است، رویش نرگس در هر بهار به ما یادآوری می‌کند پس از هر زمستان(رنج) زیبایی قادر به رویش خواهد بود. نرگس به عنوان نماد بخشش و یا نشانه‌ای از قدردانی برای صداقت است. بنابراین برای مراسم‌های تولد و یا هر موقعیتی که با نماد این گل متناسب باشد از آن استفاده می‌شود.

نرگس

گل‌سوسن

سوسن از لحاظ معنوی بسیار پیشرفته است، آن نماد باروری و پرورش، مشارکت و روابط طولانی‌مدت است و به مادرانی که فرزند آن‌ها تازه به دنیا آمده هدیه داده می‌شود.

سوسن

گل‌بنفشه

بنفشه نشانگر یادبود و یادگار است. معمولا به هر کسی که بنفشه هدیه دادهشود به این معنی است که وی در خاطر فرد هدیه دهنده خواهد ماند. این گل مابین دوستانی که قرار است از هم دور شوند بیشتر رد و بدل می‌شود تا همواره عشق خود در گذشته‌ی مشترک را به خاطر بیاورند.

بنفشه

گل رز

می‌توان رز را زیباترین گل‌دنیا انتخاب کرد، شاید به خاطر همین نمادها است که زیباییش این چنین به دل می‌نشیند. نمادهای‌ رز با توجه به رنگ‌های آن متفاوت است. در کل گل‌رز نماد عشق آتشین، تجدید حیات، شور و شوق، شفا، دوباره جوان شدن و  شجاعت است.

rose

rose bouquet

رز قرمز معمولا در روز ولنتاین بین عاشقان رد و بدل می‌شود. این گل‌علامت افتخار، از خود گذشتگی و تعهد شدید است و تنها زمانی که شما در نیت خود جدی هستید استفاده می‌شود. گل رز قرمز بهترین نوع برای هدیه دادن به کسی است که عاشق او هستید، رز زرد به معنی دوستی، رز صورتی نماد حیات و زندگانی است و اغلب برای قدردانی استفاده می‌شود، بنابراین برای خواستگاری بهترین هدیه است.

شکوفه‌های سیب سفید

شکوفه‌های سیب بو نماد عشق بی‌پروا، صلح و باروری است. شکوفه‌های سیب سفید توسط اقوام سلت باستان به عنوان نماد عشق استفاده می‌شدند و برای ایجاد شبی عاشقانه مکان خود را با شکوفه‌های سفید تزئین می‌کردند. اگر می‌‎خواهید رضایتمندی از زندگی خود را به همسرتان نشان دهید همین امشب این گل را به او هدیه دهید و یا سالگرد ازدواج‌تان را با آن رونق ببخشید.

شکوفه

گل‌آفتاب‌گردان

آفتاب‌گردان نمادی از شادی است و اغلب به کسی که در حال تلاش برای رسیدنبه یک هدف است هدیه داده می‌شود. معمولا در مراسم‌هایی که برای خرید خانه و یا مواردی از این قبیل گرفته می‌‎شود آفتاب‌گردان هدیه داده می‌شود که شادی از موفقیت را نشان دهد.

افتابگردان

گل‌لاله

لاله نیز مانند گل رز معانی بسیاری دارد،  به طورکلی لاله نمادی از عزم و اراده است. لاله زرد نمادی از خورشید حریص است و معمولا عاشقان به معشوق خود هدیه می‌دهند تا بگویند که لبخند تو مانند نورآفتاب است. لاله سرخ نماد عشق، لاله سفید نماد تازگی و خلوص نیت است.

لاله2

 

 

 


کد خبر : 253
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید