امروز 30 ام تیر ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 21 ام ماه جولای سال 2018 میلادی

نه راهکار برای نوشتن یک رزومه بی نقص

 
افراد بسیاری در شاخه های مختلف در هر دوره ای بدنبال شغل میگردند. یکی از اولین فاکتور های حایز اهمیت که باید پیش از هر چیز مورد توجه قرار گیرد داشتن یک رزومه کامل و بی نقص است که وجهه فرد را بر روی کاغذ و هم بر روی اینترنت و فضای مجازی به نمایش بگذارد.

به بررسی ۹ مورد از نکات مهم برای نهایی سازی یک رزومه کامل بطور کلی میپردازیم.

1- از جیمیل بجای هاتمیل و AOL استفاده کنید

حتی الامکان از ایمیل های سرویس گوگل برای مکاتبات خود استفاده کنید زیرا این ایمیل ها توسط هویت کاربر تایید میشوند و اعتبار بیشتری دارند. اگر بتوانید از ایمیل شخصی خود با دامین شخصی یا شرکتی و یا دانشگاهی استفاده کنید نیز بهتر است زیرا نشان از تسلط شما بر مباحث مرتبط به شاخه خود و ساز وکار فعالیتتان دارد.

2- پروفایل گوگل شما باید با جستجوی نام شما براحتی یافت شود

اطلاعات کامل خود را بدون اشتباه عمدی در پروفایل گوگل خود وارد کنید. این پروفایل ها معمولا مورد اعتماد شرکت های مهم قرار میگیرند و معیار بروزرسانی اطلاعات شما هستند.

3- در یک وبسایت اجتماعی فعالیت ممتد داشته باشید

اغلب شرکت ها مایل هستند علاوه بر سابقه تخصصی و کاری شما با سبک زندگی و عادات شما نیز قبل از استخدام آشنا شوند. داشتن یک حساب فعال در یک شبکه اجتماعی همچون توییتر میتواند تضمینی بر سلامتی روحی شما را برای کارفرما ارایه کند.

4- پروفایل LinkedIn خود را تکمیل کنید

LinkedIn یک شبکه اجتماعی برای افرادی است که در یک شاخه خاص تخصص دارند. شما در این شبکه رزومه خود را عمومی به نمایش میگذارید و کسانی که نیاز به افراد متخصص در بیزینس خود دارند از طریق این وبسایت به جستجو میپردازند. اگر به فکر معرفی کردن خود در محیط مجازی هستید داشتن یک پروفایل کامل در لینکد این حاوی کلیه اطلاعات رزومه شما میتواند بسیار کمک کند.

5- آمار کامل وضعیت کاری خود را در رزومه خود ذکر کنید

ارایه اطلاعات عددی و ارقامی دقیق درباره سابقه کاری شما و آنچه شما در سوابق خود کسب کرده اید و سودی که به کسب و کار های قبلی وارد کرده اید به کارفرما کمک میکند تا بتواند راحت تر تصمیم بگیرد و شما را در رتبه ای که مختص مهارت شماست قرار دهد. کارفرمایان از اطلاعات کیفی نادرست متنفرند.

6- در مکاتبات و مصاحبات خود جملات کامل و بدون شبهه بیان کنید

همه چیز را واضح بیان کنید حتی اگر به ضررتان باشد. یک رزومه بسیار مثبت نگر زیاد مورد توجه نیست زیرا کارفرما میفهمد که دارای دروغ ها و مبالغات بسیار است و احتمالا سانسور شده. اما اگر جملات شما ریالیست و دقیق باشند حایز اهمیت خواهند بود.

7- سابقه کار مناسب داشته باشید و از شروع های کوچک و بی ارزش نترسید

هیچ کس در همان ابتدای کار وارد مشاغل بزرگ نشده. بنا بر این در چند سال اول به کسب تجربه در مراکز کوچک اکتفا کنید و کاری که انجام میدهید را هیچگاه بی تاثیر نپندارید. حتی این کار های کوچک نیز میتوانند در پر بار شدن رزومه شما تاثیر گذار باشند.

8- در همه دپارتمان های یک شرکت درخواست شغل نکنید

گاهی برخی شرکت ها به شما این امکان را میدهند تا در همه بخش هایی که امکانش را دارید درخواست شغل دهید. تنها دو یا سه تا از انتخابها را برگزینید و از دادن درخواست در تمامی بخش ها انصراف دهید. دادن درخواست به همه بخش ها شما را یک فرد غیر متخصص جلوه میدهد. لذا بهتر است توانایی خود در یک بخش خاص را به نمایش بگذارید تا یک تکنیسین عادی در همه بخش ها جلوه کنید.

9- رزومه شما به هیچ وجه نباید غلط املایی و یا دستور زبانی داشته باشد

پس از اتمام نوشتن رزومه خود آن را چندین بار بخوانید و تصحیح کنید. همچنین از یک استاد دانشگاهی هم رشته خود بخواهید تا آن را برایتان تصحیح کند. غلط های ظاهری اولین نشانه هایی هستند که مورد توجه قرار میگیرند. فرمت نوشتن رزومه نیز بسیار اهمیت دارد و باید بدرستی انتخب شود.


کد خبر : 511
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید