امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

حق الفحش در فیش حقوقی!

 0
چند وقتی بود دلم می‌خواست درباره فحش دادن، یک یادداشتی چیزی بنویسم...

میلاد محمدی،خبرنگار رونامه صمت : اما در روزنامه صنعت، معدن و تجارت که نمی‌توان بدون در نظر گرفتن مباحث اقتصادی چیزی نوشت! این بود که به نظرم رسید می‌توان برخی ابعاد اقتصادی را برای موضوع فحاشی در نظر گرفت و راهکارهای کسب درآمد از این پدیده زشت را مورد بررسی قرار داد: یکی از راهکارهای پرسود کسب درآمد از فحش و فضیحت، در زمینه راهنمایی و رانندگی می‌تواند باشد! در طول روز صدها و شاید هزاران تصادف کم خسارت در سطح کشور رخ می‌دهد که باعث رد و بدل شدن میزان بسیار زیادی عصبانیت لسانی (فحش) در کشور می‌شود. این فحش‌ها یک ساختار ثابت دارد. اینکه «کشدار» و البته «کشدار» هستند. کشدار بودن اول‌شان به خاطر این است که معمولا خیلی کش می‌آیند و طول می‌کشند. مثلا هووووووووووووووووو یاااااااااااااااااااااااااابووووووووووووو! کشدار بودن دوم‌شان هم به این خاطر است که متاسفانه اغلب رانندگان بیش از اندازه از دایره ادب خارج می‌شوند.

 بنابر طرح پیشنهادی ما، عزیزان راهنمایی و رانندگی می‌توانند یک نوع جریمه جدید را به جریمه‌های قبلی اضافه کنند و برای هر فحش به فراخور تاثیرگذاری آن در سطح جامعه، یک مبلغی را از متفشح! (شخص فحش‌دهنده) دریافت کنند. با توجه به اینکه مظنه بازار در دست ماست و اینکاره صنعت، معدن و تجارت هستیم، فهرست زیر به‌عنوان قیمت منطقی به آن سازمان محترم پیشنهاد می‌شود: فحش...: ۱۸هزار تومان، فحش...: ۴۵هزار تومان، فحش...: ۵۰هزار تومان، فحش...: ۶۰هزار تومان، فحش...: رایگان! راهکار دوم برای کسب درآمد از فحش در مدارس راهنمایی و دبیرستان است. تمام مدارس سطح کشور همیشه و در هر ساعت و هر لحظه با کسری بودجه مواجه هستند و به هر بهانه‌ای سعی دارند یک پولی به‌عنوان شهریه از والدین دانش‌آموزان بگیرند. در اقدامی کارآمد می‌توان جریمه فحش دادن دانش‌آموزان به همکلاسی یا مدرسان را از خانواده آنها دریافت کرد. با توجه به اینکه معمولا دانش‌آموزان در یک مدرسه چند سال درس می‌خوانند، بنابراین به راحتی می‌توان جریمه «فحش‌نامه» هر سال تحصیلی را در ابتدای سال تحصیلی آینده دریافت کرد.

 در این شرایط نه‌تنها مشکل بودجه آموزش و پرورش حل می‌شود بلکه با عنایت به بی‌چاک و بست بودن دهان برخی بچه ننه‌ها می‌توان سطح فنی و رفاهی مدارس را تا حد و اندازه‌های دانشگاه آکسفورد و بروکسل بالا برد. راهکار بعدی را می‌توان به ادارات و سازمان‌های خصوصی و دولتی که به صورت مستقیم با ارباب رجوع در ارتباط هستند تعمیم داد. با توجه به اینکه اعصاب درست و درمان کم پیدا می‌شود و در ادارات مختلف همواره مترصد در رفتن از کوزه هستند، می‌توان شرایطی را برای آنها فراهم کرد تا به راحتی بتوانند به کارمندان ادارات و سازمان‌ها فحش بدهند. در این طرح برای جلوگیری از به وجود آمدن درگیری میان کارمند و ارباب رجوع و اینکه کارمند سعی نکند فحش‌های دریافت کرده را پاسخ بدهد، می‌توان یک ستون جدید به فیش حقوقی آنها اضافه کرد به نام «حق‌الفحش! » تا سر برج، پول فحش‌هایی که خورده‌اند را دریافت کنند. به قول معروف: هرکه فحشش بیش فیشش بیشتر! با چنین راهکاری به‌طور قطع ارتباط با ارباب‌رجوع بسیار دوستانه و محترمانه‌تر خواهد بود!


کد خبر : 390
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید