امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

لباس‌های خود را به نیازمندان «تقدیم» کنید

 0
کمپین «تقدیم» برای رساندن لباس‌های اضافی شما به افراد نیازمند طراحی شده است. کمپینی که یک خشکشویی برای تقدیم لباس‌های اضافی به افراد نیازمند جامعه راه انداخته است.
فصلسرما از راه می‌رسد؛ اما خیلی‌ها لباس گرم ندارند. اگر کمی با دقت به دور وبر خود در کوچه و خیابان نگاهی بیندازیم، می‌توانیم آن‌ها را با لباس کهنهو مندرس ببینیم. این در حالی است که برخی دیگر انبوهی از لباس‌ها را در خانه‌های خود انبار کرده‌اند و نمی‌دانند با آن‌ها چه کار کنند. حالا گروهیبا توجه به این دغدغه حرکتی را شروع کرده‌اند تا این لباس‌های اضافی را بهافراد نیازمند برسانند. خشکشویی پاکان با راه انداختن کمپینی با عنوان «تقدیم» کار خود را شروع کرده و با تحویل گرفتن لباس‌های اضافه مردم، آن‌هارا به مردم نیازمند می‌رساند.

«امید علیزاده» یکی از مدیران خشکشویی از این کمپین می‌گوید: «اینخشکشویی از قدیمی‌ترین خشکشویی‌های ایران است که از سال ۱۳۴۵ کار خود را شروع کرده است. هر سازمان اجتماعی یک مسئولیت اجتماعی را می‌تواند به عنوانیک رسالت برای خود انتخاب کند. خشکشویی هم بنابر کار خود که شستن لباس است، یک مشکل بزرگ را در جامعه دید. از یک طرف حجم انبوهی از لباس‌ها در کمدها انبار می‌شوند و آن‌ها را نمی‌پوشند و از طرف دیگر مردمی که به این لباسها نیازمندند. مشکل دوم این است که بسیاری از این لباس‌ها نامرتب یا کثیف هستند. خب ما به نحوی راه حل مسئله شدیم و از مردم خواستیم لباس هایی که مستهلک نیست و قابل پوشیدن است، را برای ما بیاورند یا با ما تماس بگیرند و ما برای جمع‌آوری این لباس‌ها به خانه‌های آن ها مراجعه کنیم. ما اینجا اول کار تفکیک را انجام می‌دهیم. این مسئله تفکیک خیلی مهم است. یعنی هر لباسی که به ما بدهند را جزو کالاهای تقدیمی نمی‎‌گذاریم. حتما تفکیک می‌شود و حتی یک سری از موارد را از چرخه خارج می‌کنیم.»

خشکشویییک شرط بزرگ برای جمع‌آوری این لباس‌ها دارد و آن این است که این لباس‌ها باید قابلیت پوشیدن داشته باشند. «اگر لباس در حد کوچکی پارگی داشته باشد، آن را درست می‌کنیم. یعنی لباسی باشد که قابل پوشیدن باشد ولی اگر لباسی مستهلک شده باشد، آن لباس دیگر به درد دور انداختن می‌خورد. برای همین ما برای بخش آموزشی کمپین را هم در کنار آن داریم. احترامبه شخصیت مددجو خیلی مهم است و این قضیه بخشیدن یک طرفه نیست؛ چون فقط ما نیستیم که کمک می‌کنیم که مددجو هم باید این کمک و هدیه را قبول کند. قسمتیاز این لباس‌ها به مردم نیازمند تهران می‌رسد و بخشی هم به مناطق محروم می‌رود. خود این پخش کردن قسمت سخت ماجراست.»

خشکشوییده سالی است که رسالت اجتماعی خود را شروع کرده و کمپین‌های بزرگی راه انداخته است. ویترین این خشکشویی از خود آن معروف‌تر است؛ چرا که تمام بار تبلیغات این کمپین‌ها را شیشه های این ویترین بر عهده دارند. «ما از ده سالپیش، هر بار به یک مناسبتی یک پیام اجتماعی را روی این شیشه حک می‌کنیم. حالا مردمی که در همسایگی ما هستند یا به این محله رفت‌وآمد دارند، همیشه منتظرند که پیام جدید ما بر ویترین را ببینند و حتی خود آن‌ها هم به ما پیشنهاد می‌دهند.» کمپین یک قطره آب از معروف‌ترین کمپین‌های این خشکشویی است که حسابی گل می‌کند و سروصدای آن به برنامه به خندوانه هم می‌رسد. «سالگذشته کمپین یک قطره آب را کلید زدیم و آنقدر با واکنش‌های مثبت روبه‌رو شد که در روز سوم آقای مهندس چیت‌چیان وزیر نیرو آمدند و از این حرکت ما تقدیر کردند. ما هم تصمیم گرفتیم آن را به یک حرکت مردمی تبدیل کنیم و اتفاقا خیلی زود در جامعه گرفت و با استقبال روبه‌رو شد.»


کد خبر : 28
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید