امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

سایت خفت گیری راه اندازی شد!

 0
پویا کندری بعد از آخرین باری که مورد حمله خفت‌گیرها قرار می‌گیرد، تصمیم می‌گیرد تا وب‌سایت خفت‌گیری را طراحی کند تا سایر کسانی که از آنها خفت‌گیری شده است، این تجربه ناخوشایند را در این وبسایت ثبت کنند.
به گزارش [عصر پیشرفت] و به نقل از خبرآنلاین، «روز شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۴ من و دوستم در حال پیاده‌روی از سمت میدان انقلاب به سمت تقاطع نواب بودیم که نرسیده به خیابان ولیعصر سه نفر با قمه و چاقو به سمت ما حمله کردند.قمه را بر روی گردن دوستم گذاشتند و من هم نتوانستم فرار کنم و روی زمین افتادم.

با دسته قمه یک نفر به من ضربه می زد و نفر دیگر هم با لگد با پهلوی من می کوبید تا گوشی موبایلم را از من بگیرند، که به زور بالاخره گوشی را به آنان دادم.دوستم هم مجبور شد کوله پشتی خودش را باز کند و لپ تاپ، گوشی موبایل، مودم وایرلس، دو عینک طبی و کوله پشتی stm خودش را به زورگیران داد. متاسفانه بعد از اینکه وسایل ما را گرفتند، به راحتی در خیابان قدم می زدند و کمی جلوتر سوار یک پراید شدند و از محل فرار کردند.»

این روایت یکی از قربانیان خفت‌گیری است که به گفته خودش تا به حال چندین بار صابون خفت‌گیرها به تنش خورده است.

پویا کندری بعد از آخرین باری که مورد حمله خفت‌گیرها قرار می‌گیرد، تصمیم می‌گیرد تا وب‌سایت خفت‌گیری را طراحی کند تا سایر کسانی که از آنها خفت‌گیری شده است، این تجربه ناخوشایند را در این وبسایت ثبت کنند.

او درباره این سایت نوشته: «ما خودمون چند دفعه تا الان در تهران جلومون رو گرفتن و ازمون با چاقو و قمه خفت گیری کردن. به همین خاطر به این فکر افتادیم که وب سایت «خفت گیری» رو درست کنیم تا از همۀ کسانی که خفت گیری شده بخوایم تا جایی و ساعتی که ازشون در تهران خفت گیری شده رو اضافه کنن. اینجوری می‌تونیم محله‌های خطرناک شهر رو ببینیم کجاها هستن و همه ببینن که چه محله‌هایی در شهرمون خطرناک هستن. امیدواریم یه روزی اونقدر امنیت در شهرمون بالا بره که ما هم این وب سایت رو تعطیل کنیم»

در سایت خفتگیری موارد خفت‌گیری به سه دسته خفت‌گیری، خفت‌گیری با قمه و کیف‌قاپی تقسیم شده و کاربران بدشانس سایت می‌توانند تجربه خفت‌گیری‌شان را شرح دهند و مکان آن را برروی نقشه ثبت کنند.

پویا کندری در حساب توییترش از جلسه مشترک با پلیس فتا خبر داده و گفته پلیس فتا از این وب‌سایت استقبال کرده است. او احتمال داده که در آینده بخش آموزشی وبسایت با هماهنگی قوه قضاییه ایجاد شود.

به گفته‌ی طراح سایت خفت‌گیری در یک ساعت بعد از راه‌اندازی وبسایت ۴۰۰ نفر به صورت همزمان در حال مشاهده وب‌سایت بودند و بازدید این سایت در کمتر از ۲۴ ساعت به بیش از ۳۰۰۰ نفر رسیده‌لست.

کاربران شبکه‌های اجتماعی چون توییتر از راه‌اندازی این وبسایت استقبال کردند و برخی از آن‌ها در توییت‌هایشان نوشته‌اند که پلیس هم می‌تواند از اطلاعات این وبسایت استفاده کند.


کد خبر : 84
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید