امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

نقشه ناسا برای بشریت پس از زمین

 0
در دهه 1970 دانشمندان همکار ناسا به یک چالش دعوت شدند تا زندگی انسان ها را پس از ترک زمین به تصویر کشند. فیزیکدانان دانشگاه پرینستون، مرکز تحقیقات ایمز ناسا و دانشگاه استنفورد یا یکدیگر همفکری کردند تا تصاویر هنری از کلنی های عظیم که جمعیت زمین را در بر خواهد گرفت، تهیه کنند.
در این مطلب مجموعه ای از تصاویر نشان داده شده است. این تصاویر سه نوع مختلف از کلونی ها را در مدار خورشید نشان می دهد که هر کدام کنجایش 10000 تا 1 میلیون نفر را دارند. یکی از این کلونی ها حلقه ای است که تمام ویژگی های خانه نخست انسان ها را در خود جای داده است. این حلقه بلند و نازک بوده و عرض آن نیم مایل است.

این کلونی ها مجموعه هایی از فلز و شیشه که در فیلم های علمی تخیلی وجود دارند نیستند. فضای داخلی این کلونی ها دارای درخت و باغ و حتی رودخانه است. در این تصاویر محیط درون  کلونی ها با شهرها، جنگل ها، تپه ها و دریاچه ها به تصویر کشیده شده است. ساکنین این کلونی ها قادر خواهند بود تا به آسمان بنگرند و کیهان را نظاره کنند. همزمان با حرکت کلونی هابه دور خورشید ساکنان قادر خواهند بود تا گذر سیاره ها از مقابل خود را مشاهده کنند.

سایر سفینه ها از مجموعه از تیوب ها که طبقات مختلف را از هم جدا می کنند تشکیل شده است. در هر طبقه امکان کشاورزی و رشد انواع متفاوتی از مایحتاج ساکنان وجود دارد. این سفینه به برج رادیویی بسیار بزرگی مجهز شده است تا امکان برقراری ارتباط با سفینه های مجاور به راحتی امکان پذیر باشد. این طرح گنجایش اسکان 10000 نفر را دارد.


کد خبر : 727
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید