امروز 31 ام تیر ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه جولای سال 2018 میلادی

روبات ها تصمیم گیران اتاق عمل می شوند

 0
بابک پرویز محقق ایرانی دانشگاه ایرانی واشنگتن معتقد است روباتهای خودکار در آینده تصمیم گیرنده های مهمی در اتاقهای جراحی خواهند بود.

به گزارش [عصر پیشرفت] بابک پرویز محقق ایرانی دانشگاه واشنگتن که پیش تر با گوگل در پروژه های مختلفی همکاری می کرد در گفتگو با Backchannel گفت: روزی که ماشین ها در اتاق های عمل بیمارستانها تصمیم گیرنده باشند به زودی فرا خواهد رسید.

پرویز که در پروژه مهم Google X نیز حضور داشته است، افزود: ماشین های خودکار نسبت به انسانها دقیق تر و بر اساس برنامه عمل می کنند. آنها می توانند عملکردی کم خطرتر در اتاق های جراحی داشته باشند.

وی افزود: من و همکارانم تلاشهای زیادی در این عرصه داشته ایم. ما Google Glass را توسعه دادیم و بر روی لنزهای تماسی با قابلیت حس کردن گلوکز کار کرده ایم.

این محقق ایرانی در گفتگوی اخیر خود اعلام کرد که ایده استفاده از روباتهای جراح خوکار را در سال ۲۰۱۰ به گوگل فروخته است.

پرویز در ادامه این گفتگو افزود: دلایل زیادی وجود دارد که تحقق رؤیای روباتهای خودکار ویژه اعمال جراحی را باور کنیم.

وی افزود: ما بر روی چالاکی و تبحر جراحان انسانی تکیه می کنیم اما حالا می دانیم که ماشین آلات خودکار در مقایسه با انسانها دقیقتر هستند و اگر می خواهید کاری را با دقت بیشتری انجام دهید، انتخاب یک ماشین گزینه بهتری خواهد بود.

پرویز به این واقعیت هیجان انگیز هم اشاره می کند که روباتهای خودکار توانایی فکر کردن و عمل کردن با سرعت بیشتری نسبت به انسانها را دارند.


کد خبر : 639
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید