امروز 28 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 19 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

خلاص شدن از شر ایمیل های تبلیغاتی

 
اگر برای مدت طولانی است که از اینترنت استفاده می‌کنید، بدون شک تاکنون تعداد زیادی از ایمیل‌های ناخواسته دریافت کرده‌اید. بعضی ادعا می‌کنند که شما را بسرعت ثروتمند می‌کنند. بقیه قول محصولات یا خدمات جدید را می‌دهند. بعضی فضایی از صندوق ایمیل شما را اشغال می‌کنند و از شما می‌خواهند که ایمیل را به بقیه ارسال کنید یا وب ‌سایت مشخصی را ببینید. در جامعه اینترنتی، چنین ایمیلهای بعضاً تجاری ناخواسته، “اسپم” (هرزنامه) نامیده می‌شوند.

اسپم اثری بیش از مزاحمت برای استفاده ‌کنندگان اینترنت دارد و بطور جدی بازدهی شبکه و سرویس ‌دهندگان ایمیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد. و این به این دلیل است که فرستندگان اسپم از هزینه بسیار پایین ایمیل استفاده می‌کنند و صدهاهزار یا حتی میلیون‌ها ایمیل را در یک زمان ارسال می‌کنند. حمله‌های اسپم پهنای باند زیادی را می‌گیرد، صندوق‌های پستی را پر می‌کند و وقت خوانندگان ایمیل را تلف می‌کند. گاهی می‌توان اسپم‌ها را از عناوین عجیب، غیرمنطقی و مضحکشان تشخیص داد.

تاریخچه

اولین اسپم در سال ۱۹۷۸ توسط گری فورک ارسال شد. او به قصد تبلیغ شرکتش ششصد نامه به کاربران فرستاد. از نظر فنی، ارسال اسپم تقریباً بدون هزینه است و این مساله باعث شده شرکت‌های بازاریابی، به سمت آن حرکت کنند. از آن‌جایی که ارسال اسپم کار سختی نیست، بیشتر و بیشتر شاهد افرادی هستیم که به سراغ فرستادن اسپم می‌روند و به همین دلیل کشورها در حال تصویب قوانینی برای مبارزه با اسپمرها (کسانی که اسپم می‌فرستند) هستند.

چگونه اسپم جدید دریافت نکنیم؟

اولین قدم برای جلوگیری از اسپم داشتن یک ایمیل دیگر برای استفاده بعنوان ایمیل کم‌ارزش است که می‌توانید به این منظور به لیست استفاده‌کنندگان سرویس‌دهندگان ایمیل مجانی مانند Yahoo , Gmail یا Hotmail بپیوندید. از این ایمیل برای مواقعی که نیاز به وارد کردن آدرس ایمیل خود در سایتها را دارید، مثلا برای دانلود کردن نرم‌افزارها، استفاده کنید. گاهی وارد کردن ایمیلتان، باعث پیوستن شما به لیستهای ایمیلی می‌شود که خودتان نمی‌خواهید. با وارد کردن ایمیل دوم خود، مطمئن خواهید بود که اسپم‌ها به ایمیل اصلی شما وارد نخواهند شود.
تمام تلاش خود را برای جلوگیری از ارسال آدرس ایمیل خود به تابلوهای پیام (Message_Boards) و گروه‌های خبری بکارگیرید. فرستندگان اسپم، برنامه‌های کوچکی به اسم Bot یا Web_Robot برای جستجو در این مکانها می‌فرستند که بدنبال علامت “@” بگردند (این علامت به آنها می‌گوید که عبارت یافت‌شده یک آدرس ایمیل است).

چنانچه می‌خواهید آدرس خود را روی این تابلوهای پیام بفرستید، دو انتخاب دارید:

☑ از ایمیل دوم خود استفاده کنید.

 ☑  اگر شما به نیت پاسخ گرفتن از افراد دیگر آدرس خود را می‌فرستید، ممکن است بخواهید از ایمیل اصلی خود استفاده کنید، بنابراین بجای نوشتن آدرس ایمیل خود بصورت عادی، آنرا مانند این مثال ارسال کنید:

Info {AT} Techwo {DOT} ir

با اسپم های دریافت شده چه کنیم ؟

 برای خلاص شدن از شر ایمیل های تبلیغاتی با کمی حوصله میتوانید Inbox خودتان را پاکسازی کنید . بنحوی که دیگر از این اسپمر ها ایمیلی دریافت نکنید .

☑  ابتدا Inbox خود را باز کنید ؛

خلاص شدن از شر ایمیل های تبلیغاتی

☑  اکنون ایمیل ها را تک تک بازکنید و این مراحل را برای آنها انجام دهید . ( نگران نباشید ایمیل ها توسط قوی ترین آنتی ویروس ها بررسی می شوند و در صورت وجود ویروس به شما اخطار داده خواهد شد . برای اطمینان بیشتر از باز کردن فایل های الحاق شده به ایمیل های غیر مطمعن، خودداری کنید )

 ☑در انتهای ایمیل بدنبال عبارت ” لغو عضویت ” یا “Unsubscribe” بگردید و روی آن کلیک کنید .

خلاص شدن از شر ایمیل های تبلیغاتی

 ☑ در صفحه جدید باز شده ممکن است از شما تایید لغو عضویت درخواست شود

 خلاص شدن از شر ایمیل های تبلیغاتی

و یا ممکن است لغو عضویت انجام شود .

 خلاص شدن از شر ایمیل های تبلیغاتی

به  هر حال اکنون میتوانید آن ایمیل را پاک کنید و مطمعن باشید که دیگر از آن اسپمر ایمیلی دریافت نخواهید کرد .

 ☑ همین مراحل را برای قسمت Spam ایمیل خودتان تکرار کنید .


 

کد خبر : 533
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید