امروز 28 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 19 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

ایران به آمریکا حمله کرد

 0
روزنامه نیویورک‌تایمز مدعی است چهار ماه پس از توافق هسته‌ای، هکرهایی از ایران طی ماه‌های گذشته چندین حمله سایبری علیه حساب‌های کاربری مقام‌های وزارت خارجه ایالات متحده انجام داده‌اند.
به گزارش [عصر پیشرفت] به نقل از جام نیوز، نیویورک‌تایمز سوم آذر ماه ادعا کرده است طی ماه‌های گذشته هکرهای ایرانی، گروهی از مقام‌های وزارت خارجه امریکا که بر پرونده و توافق هسته‌ای با ایران کار می‌کنند، را شناسایی کرده‌اند و سپس وارد ایمیل‌ها و حساب‌های کاربری آنها در شبکه‌های اجتماعی شده‌اند.

یک مقام ارشد دولت امریکا به نیویورک‌تایمز گفته است حملات خیلی دقیق طراحی‌شده و در پی دستیابی به اطلاعات از مقام‌هایی بوده که در پی توافق هسته ای، مسئول کار بر ادامه و اجرای آن هستند.

وزارت خارجه ایالات متحده پس از آن از ماجرا خبردار شده، که شبکه اجتماعی فیس‌بوک برخی افراد را از انجام حملاتی دولتی به حساب‌های کاربریشان مطلع کرده است.

این گزارش دو هفته پس از آن منتشر می‌شود که خبرگزاری رویترز از اقدامات مقام‌های اروپایی علیه یک گروه جاسوسی فضای مجازی که ادعا شده با ایران در ارتباط هستند، خبر داده بود.

پیش از این کارشناسان امنیت فضای مجازی، گروهی با نام راکت کیتن (بچه گربه موشکی) را شناسایی کرده بودند. اما ردپای فعالیت‌های این گروه به آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی باز می‌شود.

به گزارش رادیو فردا، کسانی که هدف جاسوسی مجازی قرار گرفته‌اند طیفی گسترده، از مقام‌های کشورهایی مانند عربستان سعودی، پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) یا دانشمندان هسته‌ای اسرائیل و حتی مقام‌های کشور ونزوئلا بودند.

روزنامه نیویورک‌تایمز می‌گوید توانایی‌های این هکرها هنوز در حد هکرهای روسی یا چینی نیست. اما حملات انجام‌شده علیه مقام‌ها، ابتکاری را نشان می‌دهد، شبیه حملاتی که از سوی روسیه علیه سیستم ایمیل‌های غیرمحرمانه مقام‌های وزارت خارجه امریکا در سال گذشته انجام شد.

به گزارش صدای امریکا، هکرها ظاهرا تلاش کرده‌اند با استفاده از حساب‌های کاربری اجتماعی کارمندان جوان، به دیگر دوستان آنها در این وزارت‌خانه دسترسی پیدا کنند.

وال‌استریت‌جورنال، یک روزنامه امریکایی دیگر، ۱۳ آبان‌ماه، گزارش داده بود که ایمیل و صفحه شخصی چند مقام در وزارت خارجه امریکا هک شده است.

منبع: جام نیوز


کد خبر : 475
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید