امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

فیلم / تخریب لپ‌تاپ پس از اتصال USB killer

 0
در حالی‌ که بدافزارهای مخرب اغلب صدمات بسیار بیشتری فقط از پاک کردن اطلاعات وارد می‌آورند اما هنوز فکر محو شدن اطلاعات هارد دیسک، ترسناک‌ترین اتفاق قابل‌تصور است.
در حالی‌ که بدافزارهای مخرب اغلب صدمات بسیار بیشتری فقط از پاک کردن اطلاعات وارد می‌آورند اما هنوز فکر محو شدن اطلاعات هارد دیسک، ترسناک‌ترین اتفاق قابل‌تصور است.
حال تهدیدات جدید پا را از این هم فراتر گذشته‌اند، و هدفشان وارد کردن صدمات فیزیکی به کامپیوترها است.

USBKiller توسط محققی روسی به نام Dark Purple  طراحی‌شده و مانند یک فلش مموری معمولی است. این فلش مموری به‌جای ذخیره اطلاعات به‌عنوان یک سلاح سایبری عمل می‌کند و با فرستادن برق به رابط USB کامپیوتر منجر به تخریب سخت‌افزارهای کامپیوتر می‌شود. البته این فلش مموری وظایف دیگری هم دارد، ومی‌تواند به‌عنوان یک ویروس یا یک دستگاه تخریبی خودکار (چیزی شبیه به فیلم‌های جاسوسی) عمل  کند.

Dark Purple ادعا می‌کند، USB Killer توانایی تخریب هر نوع تجهیزاتی با رابط USB را دارد. البته در این مورد اطلاعات فنی در دسترس نیست تا بتوان ادعای او را واقعی دانست اما به نظر می‌رسد، دستگاه بعد از اتصال به‌سرعت شروع به  تخلیه یک خازن، و فرستادن منفی ۲۲۰ ولت از طریق رابط USB می‌کند.

USBKiller  اولین بار ماه مارس (فروردین ماه) سال جاری، زمانی که Dark Purpleاز آن رونمایی کرد، توجه‌ها را به خود جالب کرد. ویدئو جدید دستگاه USB Killer 2.0 را در عمل نشان می‌دهد.

Dark Purple می‌گوید، لپ‌تاپ نشان داده‌شده در ویدئو، بعد از بازسازی مادربُرد دوباره قابل‌استفاده خواهد بود. از این‌رو، بعید به نظر می‌رسد که هارد دیسک آن دچار آسیب‌دیدگی جدی شده باشد.


کد خبر : 473
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید