امروز 28 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 19 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

آیا یک هشتگ می تواند جهان را تغییر دهد؟

 0
اگر یک هشتگ بتواند جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند، آن هشتگ #2030now خواهد بود.
به گزارش عصر پیشرفت چند هفته پیش، این هشتگ توسط افرادی که در سراسر جهان رویدادهای الهام بخش همایش ٢٠١٥ نیکوکاری اجتماعی  را در نیویورک سیتی دنبال می کردند، بیش از ١٫٦ میلیارد بار در توئیتر به کار گرفته شد.

در حالی که مجمع عمومی سازمان ملل مشغول بحث پیرامون هدفهای توسعۀ پایادار پس از  ٢٠١٥ بود، متفکران بزرگ و افراد مشهور در دفاع از اهداف جهانی #globalgoals پا به صحنه گذاشتند. در همان حال که ویکتوریا بکهام، بازرگان و خواننده؛ الک وک، مدل و انسان دوست؛ و ملکه رانیا العبدالله اردن به شکوه این همایش افزودند، گروه هایی از سراسر جهان نشست های خود را تشکیل دادند و با یکدیگر از طریق #2030now ارتباط برقرار کردند.

ویکتوریا

ویکتوریا بکهام، الک وک، و ملکه رانیا العبدالله پشت صحنه، قبل از ارائه #globalgoals (عکس از آسوشیتدپرس)

نکات برجسته این همایش عبارت بودند از:

شارلیز ترون، بازیگر برنده جایزه اسکار روی صحنه به هم میهن خود از آفریقای جنوبی کویکو ماندلا، نوه نلسون پیوست و درباره مبارزه سازمان خودبا ایدز بحث و گفتگو کرد.  او گفت: همانطور که  در پشت صحنه به صراحت به من گفتند، ظاهرا من بخشی از نسل شما نیستم، چون خیلی پیرترم.” اما خاطرات او از بزرگ شدن بین بیماران مبتلا به ایدز به بسیاری از شرکت کنندگان جوانتر الهام بخشید تا در مبارزه علیه این بیماری نقش ایفا کنند. آنها همه از هشتگ #GenEndIt  استفاده می کردند.

کویکو

شارلیزترون و کویکو ماندلا از مخاطبان خود می خواهند تا با در دست داشتن علامت نشانه #GenEndIt از خود عکس بگیرند. (فلیکر / بنیاد سازمان ملل متحد)

فریدا پینتو، بازیگری که به خاطر ایفای نقش در فیلم میلیونر زاغه نشین و راه اندازیGirl Rising ،یک کمپین جهانی برای آموزش دختران مشهورشده است، درباره برابری جنسیتی صحبت کرد. او مصرا پدرها، برادرها، عموها، دایی ها، و بستگان را به فرستادن دخترهابه مدرسه فراخواند و از آنها خواست تا در مورد برابری جنسیتیشروع به گفتگو کنند.”

src=https://share.america.gov/wp-content/uploads/2015/10/21801190151_422665c55f_o.jpg

استیسیمارتینه، مسؤل ارشد بازاریابی در شرکت Mashable ، و فریدا پینتو، در همایشنیکوکاری اجتماعی به پرسش ها پاسخ می دهند. (فلیکر / بنیاد سازمان ملل متحد)

مادلین آلبرایت به عنوان یک پناهنده وارد ایالات متحده شد، تحصیل کرد و به مقام  وزیر امور خارجه ایالات متحده دست یافت. او در این همایش گفت: من از پیشنهاد کری، وزیر  امور خارجه برای استقبال از صد هزار پناهنده بسیار خوشحالم.”

مادلین

مادلین آلبرایت، وزیر سابق امور خارجه در همایش نیکوکاری اجتماعی صحبت می کند. (فلیکر / بنیاد سازمان ملل متحد)

نائومی گلیت، معاون جدید رئيس فیس بوک برای نیکوکاری اجتماعی بر این باور است که مردمی که دست یاری به سوی یکدیگر دراز می کنند، عوامل تغییر هستند. او گفت: رسانه های اجتماعی ارتباط بیشتر و قوی تری بین جهانیان ایجاد می کنند، و ما معتقدیم که این یک نیکوکاری اجتماعی است.”

ارتباط برقرار کنید و دست به اقدام نیز بزنید. درباره نوآوران نوجوان، مدافعان پناهندگان، توانمندسازی زنان، و پژوهشگران اچ آی وی اطلاعات بیشتری کسب کنید. هر کاری که می کنید، صدای خود را با استفاده از هشتگ #2030now  به گوش دیگران برسانید.


کد خبر : 434
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید