امروز 26 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 17 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

تعویض تلفن همراه ؛ هر دو سال یک بار؟!

 0
همه ی ما گاهی بر حسب نیاز و گاهی از روی علاقه گوشی تلفن همراه خود را تعویض می کنیم و همیشه این سوال را از خود می پرسیم که آیا الان زمان زود یا دیری برای تعویض تلفن همراهم نیست؟اخیرا نظرسنجی انجام شده است که فاصله زمانی تعویض تلفن همراه کاربران را نشان میدهد.در ادامه نظر شما را به نتایج جالب این نظرسنجی جلب می کنیم.
خیلی از ما عادت داریم که یک تلفن همراه را به هر دلیلی تا زمانی که خیلی کارایی خود را از دست نداده است و از حداقل امکانات روز بهره می برد نگه می داریم و حتی هنگام تعویض تلفن همراهمان باز هم از خود سوال میپرسیم که آیا تعویض تلفن همراه بعد از این بازه مشخص که قطعا با صرف مبلغ هنگفتی نیز همراه است منطقی است یا خیر. و در مقابل عده ای نیز به صرف علاقه ای که به تلفن همراه و جدیدترین تکنولوژی ها دارند، مدام در حال تعویض تلفن همراه خود هستند که طبعا این کار برای آن ها معمولا صرفه اقتصادی نیز به همراه ندارد ولی آن ها این ضرر را به جان می خرند تا پا به پای تکنولوژی روز پیش بروند.

در این نظرسنجی که با جامعه آماری 3000 نفری انجام شده است ، حدود 36 درصد از کاربران هر دوسال یک بار تلفن همراه خود را تعویض میکنند که این درصد بالاترین درصد در این نظرسنجی است. حدود 27 درصد از کاربران هر یکسال یکبار اقدام به تعویض تلفن همراه خود میکنند و حدود 4 درصد از افراد هر 9 ماه این کار را انجام می دهند. همچنین جالب است بدانید افرادی هستند که تلفن همراه خود را در بازه های زمانی 6 و 3 ماهه تعویض میکنند که به ترتیب در نظر سنجی موجود درصد 5 و 4 را به خود اختصاص داده اند. همچنین در سوی دیگر عده ای تلفن همراه خود را در بازه ای بیش از 2 سال تعویض می کنند که حدود 24 درصد از افراد موجود در نظر سنجی را تشکیل می دهند.

 

به نظر می رسد در کشور ما نیز این آمار و ارقام تا حدودی صادق است.نظر شما چیست؟

منبع: Phonearena


کد خبر : 406
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید