امروز 28 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 19 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

برنامه جدید روسیه برای اردو زدن در ماه

 0
مقام‌های روسیه هر روز بخش جدیدی از برنامه خود را برای ماه را اعلام می کنند. پس از آنکه این کشور اعلام کرد که در سال 2029 فضانوردان خود را به ماه اعزام می‌کند اکنون 6 زن فضانورد به یک آزمایش انزوا برای تجربه فضایی دیگری رفته‌اند.
  به گزارش عصر پیشرفت در جریان آزمایش موسوم به کره ماه- 2015 فضانوردهای زن شرایط ماه را طی 8 روز باقی ماندن در فضایی کاملا بسته و در انزوای کامل تجربه می‌کنند. طی این روزها دانشمندان به بررسی علائم حیاتی و تغییر شرایط فیزیکی این فضانوردها در شرایط شبیه پرواز به ماه می‌پردازند. به گزارش راشاتودی،علاوه بررسی نحوه تطیبق بدن این فضانوردها با شرایط،وضعیت روانی آنها هم طی این مدت انزوای کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. دراین 8 روز این شش زن هیچ ارتباطی با دنیای خارج نداشته و باید تمام زندگی خود را در کپسولی طراحی شده شبیه یک فضاپیما طی کنند.

سایت انستیتو مطالعه مسایل پزشکی زیست‌شناسی آکادمی علوم روسیه در این رابطه نوشته است: کوچکترین اشتباه و یا عمل نادرست از سوی این افراد می‌تواند به پیدایش موقعیت غیر مترقبه و پیامد های فاجعه بار اصلاح ناپذیری منجر شود.

این آزمایش در شرایطی اعلام شده که به تازگی مقام‌های روسیه از برنامه این کشور برای اعزام فضانورد به ماه در سال 2029 خبر داده‌اند. انرژیا شرکتی که تجهیزات فضاپیماهای روسیه را تولید می‌کند اعلام کرده که دانشمندان روسی در حال ساخت یک فضاپیمای جدید با تجهیزاتی هستند که به صورت مختص برای مأموریت‌های ماه ساخته شده‌اند. به گفته مقام‌های فضایی روسیه در سال 2023،‌ این فضاپیما به ایستگاه فضایی بین‌المللی وصل خواهد شد، و اولین مأموریت بدون سرنشین به ماه در سال 2025 انجام خواهد گرفت.

کد خبر : 367
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید