امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

سیستم عامل لینوکس ۲۴ ساله شد

 0
ایتنا - نتایج بررسی‌ها نشان داد ارزش کدهای لینوکس در چند سال گذشته بیش از 5 میلیارد دلار بوده است.
طرح Linuxcon Europe طی چند ماه گذشته در دست بررسی بود و بنیاد لینوکس در نخستین روز راه‌اندازی آن اعلام کرد که از این طرح پشتیبانی می‌کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوئیرر، «جیم زملین» مدیر بنیاد این خبر را در مراسم بیست‌ و چهارمین سالگرد تولد سیستم عامل لینوکس و سی‌امین سالگرد راه‌اندازی «بنیاد نرم‌افزارهای باز» اعلام کرد و توضیح داد که برای پیشبرد و موفقیت هر دو بخش مذکور چه تلاش‌هایی صورت گرفته است.

او همچنین توضیح داد که به تازگی یک بررسی جامع انجام شده است تا میزان استفاده از کدهای مبتنی بر لینوکس در سراسر جهان مشخص شود. نتایج این بررسی نشان داد ارزش کدهای لینوکس در چند سال گذشته بیش از ۵ میلیارد دلار بوده است.

او در سخنرانی خود در مراسم بیست‌وچهارمین سالگرد تولد سیستم عامل لینوکس به موارد مختلف اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین آنها معرفی یک کارگروه برای استانداردسازی آینده چرخه تولید نرم‌افزار بود تا راه توسعه سیستم عامل لینوکس مشخص شود.


این کارگروه که با نام Openchain تشکیل شده است، بر ارائه بهترین روش‌ها در جریان استفاده آسان از کدهای موجود توسط شرکت‌ها و مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزارهای متن‌باز فعالیت می‌کند.

بنیانگذاران این کارگروه شرکت‌های ARM، سیسکو، NexB، کوالکام، SanDisk و Wind River هستند که با مشخص کردن خصوص اصلی، نحوه توسعه بهتر و بیشتر لینوکس در سال‌های آتی را مشخص می‌کنند.
کد خبر : 212
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید