امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

ناسا آگهی استخدام فضانورد منتشر کرد

 1
فضانورد شدن و سفر به اعماق فضا برای بسیاری از مردم فقط یک آرزوی دست نیافتنی می باشد، اما بنظر می رسد این افراد هم اکنون کمی شانس برای رسیدن به این آرزو خواهند داشت.
فضانورد شدن و سفر به اعماق فضا برای بسیاری از مردم فقط یک آرزوی دست نیافتنی می باشد، اما بنظر می رسد این افراد هم اکنون کمی شانس برای رسیدن به این آرزو خواهند داشت.
ناسا در حال حاضر بیانیه استخدام منتشر کرده است. آژانس فضایی اعلام کرده است که بدنبال نسل بعدی کاندیداهای فضانوردی” می گردد.

ناسادر خصوص این بیانیه چنین توضیح می دهد که افرادی که در این میان انتخاب میشوند شانس این را خواهند داشت که روزی از طریق یکی از چهار کشتی فضایی آمریکا شامل ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) به فضا سفر کنند. این افراد ازبین جمع بسیار زیادی از خلبانان، مهندسین، دانشمندان و دکترها که مایل به همکاری هستند انتخاب خواهند شد. این افراد بایستی مایل و کوشا در خصوص استفاده از دانش و توانمندی هایشان” باشند و تحمل مسئولیت فوق العاده ای کهبر روی دوششان در مدار می باشد” را داشته باشند. هم چنین این کاندیده ها نیز بایستی مصمم در موفق شدن” باشند.

درادامه ناسا در این بیانیه در خصوص سطح مدارک تحصیلی افراد توضیح می دهد کهکاندیداها بایستی سابقه تحصیلی سطح بالا و پیش زمینه تحقیقاتی و پژوهشی حرفه ای و بسیار موفقی داشته باشند. هم چنین کاندیداها بایستی حداقل دارای مدرک کارشناسی در مهندسی، علوم زیست، علوم فیزیک و ریاضیات باشند. افراد بامدارک تحصیلی بالاتر در اولویت هستند و بعلاوه این افراد بایستی چندین سالسابقه کار داشته باشند و یک سری تست های پرواز را نیز پشت سر بگذارند.

آموزشافراد برگزیده سال ها طول خواهد کشید. این فضانوردان درگیر دوره ها و تست های آموزشی شدید و فشرده ای از نظر فیزیکی و روان شناسی قرار خواهند شد. مهارت در زبان روسی نیز از دیگر قابلیت های این فضانوردان به شمار می رود. غایت هدف از استخدام این فضانوردان در پیشبرد پروژه سفر به مریخ می باشد و از این افراد در ماموریت انسانی سفر به مریخ استفاده خواهد شد.

ناسادرخواست متقاضیان را از تاریخ ۱۴ دسامبر ۲۰۱۵ الی فوریه ۲۰۱۶ خواهد پذیرفتو در سال ۲۰۱۷ کاندیده های انتخاب شده را اعلام خواهد کرد. این ثبت نام بصورت آنلاین انجام می گیرد.


کد خبر : 206
اشتراک:

نظرات کاربران

نظر خود را بیان کنید