امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

تصاویری از خوشامدگویی جهانیان به سال 2016

 0
مردم جهان ‌سال 2015 را وداع گفتند و با جشن‌های رنگارنگ به پیشواز سال 2016 رفتند.

   خوشامدگویی به سال نو در کشورهای جهان مانند همیشه با آتش‌بازی‌های درخشان و باشکوه و همچنین آیین گوناگون همراه بود.

آلمان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

مردم آلمان سال نو را به رسم معمول یا در جمع خانواده و دوستان جشن گرفتند یا در رستوران‌ها و پارتی‌های کوچک و بزرگی که به مناسبت سال نو میلادی برگزار شدند. اکثر مردم دقایق تحویل سال را در بیرون از خانه گذراندند تا از جشن آتشبازی بیشترین لذت را ببرند و فرا رسیدن سال جدید را به هم تبریک بگویند. بزرگ‌ترین جشن خیابانی سالن نو در آلمان با حضور صدهاهزار نفر در برلین برگزار شد (تصویر).
 

استرالیا

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

استرالیا از نخستین نقاط جهان بود که مردم آن تحویل سال و ورود به سال ۲۰۱۶ را جشن گرفتند. آتش‌بازی در بندر سیدنی یکی از زیباترین آتش‌بازی‌ها و جشن‌های سال نو در جهان محسوب می‌شود. از آنجا که استرالیا در نیمکره جنوبی قرار دارد و در آنجا فصل تابستان حاکم است، جشن سال جدید در بسیاری از نقاط این کشور با برگزاری پارتی‌های ساحلی و باربیکیو و آتش‌بازی همراه بود. تصویری از آتش‌بازی باشکوه در بندر سیدنی.
 

روسیه

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آغاز سال نو در روسیه با جشنی ۱۰ روزه همراه است. روس‌ها به رسم همیشگی هدایای خود را نیز در شب تحویل سال دریافت کردند. بسیاری از مردم به ویٰژه جوانان به هنگام تحویل سال در میدان‌های بزرگ دور هم جمع شدند و فرارسیدن سال ۲۰۱۶ را جشن گرفتند. تصویری از آتش‌بازی جشن سال نو در میدان سرخ مسکو.
 

اسپانیا

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

اگرچه آتش‌بازی هم بخشی از جشن سال نو در اسپانیا بود، اما اسپانیایی‌ها مانند همیشه با رسمی ویژه به پیشواز سال نو رفتند. مردم اسپانیا هنگام تحویل سال ۱۲ حبه انگور می‌خورند. اسپانیایی‌ها در دقایق پایانی سال در میدان‌های بزرگ جمع شده و با دنبال کردن صدای تیک تیک ساعت و خوردن یک حبه انگور به همراه هر ضربه ساعت فرا رسیدن سال ۲۰۱۶ را جشن گرفتند.
 

فرانسه

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

فرانسویان در مقایسه با آلمانی‌ها و مردم برخی دیگر از کشورهای اروپایی کمتر اهل آتش‌بازی هستند. جشن سال نو در فرانسه معمولا با جشن‌ها و پارتی‌های خانوادگی و دوستانه و صرف شام‌ لذیذ و شامپانی همراه است. مردم در واپسین لحظات سال ۲۰۱۵ در بلوارها و خیابان‌های چراغانی‌شده شهر دور هم گرد آمده و سال را تحویل کردند. بلوار معروف شانزه لیزه مانند همیشه یکی از محبوب‌ترین نقاط برای خوشامدگویی به سال ۲۰۱۶ بود.
 

انگلستان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

آتش‌بازی در لندن نیز مانند هر سال تماشایی بود. با به صدا درآمدن ۱۲ ضربه ساعت "بیگ بن" (تصویر) در لندن ده‌ها هزار تن به خیابان‌ها ریختند و در نزدیکی چرخ و فلک "چشم لندن" شمار زیادی گرد هم آمدند تا شاهد آتشبازی خیره‌کننده سال نو باشند. تحویل سال در لندن این بار با تدابیر شدید امنیتی همراه بود. تنها در مرکز لندن ۳ هزار مأمور پلیس کنترل و نظارت بر خیابان‌ها را برعهده داشتند.
 

چین

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

اگر چه اول ژانویه در چین تعطیل رسمی است، اما سال جدید طبق تقویم سنتی این کشور معمولا در اواخر ماه ژانویه یا اوایل ماه فوریه آغاز می‌شود. با وجود این بسیاری از جوانان چین تحویل سال میلادی را جشن می‌گیرند، به ویژه در کلان‌شهر هنگ کنگ (تصویر) که معمولا با آتش‌بازی باشکوهی همراه است.
 

اتریش

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

رقص والس با اتریش و شهر وین پیوند خورده است. امسال نیز به محض تحویل سال، نوای والس معروف دانوب از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بلند شد. بسیاری‌ سال را با رقص فرح‌بخش والس تحویل کردند تا در سال ۲۰۱۶ نیز شادکامی انتظار آنان را بکشد.
 

ژاپن

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

مردم ژاپن جشن سال تحویل را به سنت و رسم همیشگی برگزار کردند. رأس نیمه‌شب ناقوس‌های معابد ۱۰۸ بار به مناسبت فرا رسیدن سال ۲۰۱۶ به صدا درآمدند. از برج تلویزیونی توکیو نیز هزاران بادکنک به این مناسبت به پرواز درآمدند و بسیاری‌ به ویژه جوان با پارتی‌های خیابانی تحویل سال را جشن گرفتند.
 

مکزیک

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در مکزیکوسیتی، پایتخت مکزیک نیز صدها هزار نفر با رقص و پایکوبی به پیشواز سال ۲۰۱۶ رفتند. یکی از بزرگ‌ترین مراسم امسال کنسرتی عظیم با گروه فولکلور "ببرهای شمال" بود که در حضور ۷۰ هزار نفر برگزار شد. حدود ۱۴ هزار مأمور پلیس در خیابان‌های پایتخت مکزیک و مناطق پیرامون آن در گشت بودند. تصویری از آتش‌بازی تحویل سال در مکزیکوسیتی.
 

ایالات متحده آمریکا

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

کلانشهر نیویورک به ویژه میدان معروف تایمز نیز شاهد یکی از باشکوه‌ترین جشن‌های تحویل سال بود. حدود یک میلیون نفر در این میدان معروف و خیابان‌های اطراف آن گرد آمدند تا به پیشواز سال جدید بروند. این جشن امسال نیز مانند سال‌های گذشته از شبکه‌های تلویزیونی به‌طور زنده پخش شد.
 

یونان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

در یونان هم آتش‌بازی و ترکاندن ترقه چندان رایج نیست. یکی از رسم‌های محبوب در جشن سال نو در یونان مهمانی‌های خانگی و ورق‌بازی است، چرا که به اعتقاد مردم این کشور هر کسی که در ورق‌بازی ببرد، در طی سال جدید نیز برنده خواهد شد و بازنده‌ی ورق‌بازی نیز دست کم در عشق خوشبخت خواهد بود.
 

امارت متحده عربی

گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org

دوبی نیز امسال شاهد آتش‌بازی درخشان و مجللی بود. البته یکی از هتل‌های لوکس دبی در نزدیکی "برج خلیفه" دچار آتش‌سوزی شدیدی شد. این واقعه که ساعاتی پیش از تحویل سال روی داد، چندین زخمی به جای گذاشت. به‌رغم این رویداد، دوبی در رأس نیمه شب غرق در نور و آتش‌بازی شد تا به سال ۲۰۱۶ خوشامد گوید.
 

سوئیس

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

شماری از سوئیسی‌ها آخرین ساعات سال ۲۰۱۵ را مانند هر سال با برگزاری برف‌پیمایی و بر پا کردن سروصدا گذراندند تا ارواح خبیثه و شیاطین را فراری دهند. مردم سوئیس نیز مانند فرانسویان کمتر اهل آتش‌بازی هستند. بر پا کردن آتش‌های بزرگ در فصل سرما و جمع شدن دور آتش این بار نیز از مراسم محبوب برای برگزاری جشن سال نو بود.
 

بلغارستان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

در بلغارستان نیز راندن و فراری دادن ارواح شرور از جمله آیین و ویژگی‌های جشن سال نو است که این بار نیز در بخش‌هایی از این کشور برگزار شد. بلغار‌ها برای این کار لباس‌ها و ماسک‌های مخصوص بر تن کرده و به پیشواز سال ۲۰۱۶ رفتند.
 

برزیل

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


کلان‌شهر ریو د ژانیرو شاهد برگزاری بزرگ‌ترین جشن سال نو در جهان بود. حدود ۲ میلیون نفر در ساحل معروف کوپاکابانا گرد هم آمدند تا با موسیقی و رقص و پایکوبی فرا رسیدن سال ۲۰۱۶ را جشن بگیرند. سال ۲۰۱۶ برای این شهر سالی ویژه است، چرا که ریو د ژانیرو میزبانی مسابقات المپیک تابستانی را برعهده خواهد داشت.


کد خبر : 747
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید