امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

عکس های شگفت انگیز و خیره کننده از زمین

 0
ناسا تصاویر نفس گیری از زمین را در طول سالها منتشر کرده است، تصاویر به دست آمده از ماموریت آپولو، زمین را با نام هایی مانند نقطه ی کمرنگ آبی، مرمر آبی، طلوع زمین نامیده اند. اما تازه ترین تصاویر منتشر شده از آژانس که توسط مدارگرد اکتشاف ماه (LRO) ناسا به ثبت رسیده است، بهترین آنها تا به امروز هستند.

این تصاویر ترکیبی هستند از تصاویر زمین، زمانی که از افق ماه طلوع می کند و جلوه ی تازه ای از زیبایی باشکوه سیاره مان را به وجود می آورد. اما ماه در قسمت دیگر، تیره و سایه وار به نظر می رسد. مجاورت ماه و زمین اعجاب انگیز است. این تصاویر منحصر به فرد بودن زمین را به ما یاداوری می کند.

مدارگرد LRO تصاویر تازه ای از طلوع زمین به ثبت رسانده است.
مدارگرد LRO تصاویر تازه ای از طلوع زمین به ثبت رسانده است.


مدارگرد LRO ناسا در سال ۲۰۰۹ برای درک ساختار بهتر ماه، به فضا پرتاب شد. این مدارگرد برای کاویدن بهتر سطح ماه از دوربین های زاویه ی باریک و پهن استفاده می کند. اما دانشمندان این بار تصمیم گرفتند که دوربین ها را روی زمین تنظیم کرده و تصاویری از آن تهیه کنند. آنها توانستند تصاویر به دست آمده را با جلوه ی شبانه ی زمین ترکیب کنند.
ناسا در این باره توضیح می دهد: “تمام اینها زمانی محقق می شود که LRO نسبت به سطح زیری فضاپیما، با سرعتی بیشتر از ۵۷۶۱ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. (تقریبا ۱۶۰۰ متر در هر ثانیه)”
موقعیت مدارگرد LRO به شکلی است که می تواند روزانه ۱۲ بار طلوع زمین را مشاهده کند. اما کمتر پیش آمده است که از وظیفه ی خود یعنی کاوش سطح ماه دست بردارد. بنابراین، این تصاویر یک نوع هدیه هستند.

موقعیت مدارگرد LRO به شکلی ست که می تواند روزانه 12 بار طلوع زمین را مشاهده کند. اما کمتر پیش آمده است که از وظیفه ی خود یعنی کاوش سطح ماه دست بردارد.

این تصاویر ترکیبی هستند از تصاویر زمین، زمانی که از افق ماه طلوع می کند و جلوه ی تازه ای از زیبایی باشکوه سیاره مان را به وجود می آورد.

این تصاویر ترکیبی هستند از تصاویر زمین، زمانی که از افق ماه طلوع می کند و جلوه ی تازه ای از زیبایی باشکوه سیاره مان را به وجود می آورد.
منبع: technobuffaloکد خبر : 694
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید