امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

سفری با تصاویر کاخ گلستان-تهران-ایران

 0
کاخ گلستان مسکن پادشاهانی چون آغا محمد‌خان قاجار، فتحعلیشاه قاجار، ناصرالدین‌شاه قاجار و مظفرالدین شاه قاجار بوده و دیگر پادشاهان قاجار و پهلوی بیشتر اوقات در سایر کاخ‌های واقع در تهران اقامت داشته‌اند.
کاخ گلستان در تهران است . کاخ گلستان یک شاهکار واقعی از دوره قاجار ویکی از قدیمی ترین آثار تاریخی در پایتخت جمهوری اسلامی است و از اواسط سال 2013 میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شده است.
حدود 17 کاخ، موزه و سالن در این محل با تمام زیور آلات دقیق وبرج باد عظیم بنایی زیبا از صنایع دستی ایرانی و ادغام شده با معماری غربی است.
فقط یک پیاده روی کوتاه از میدان امام خمینی تا کاخ موزه گلستان است و چندین ساختمان بزرگ که به خانواده های حاکم وقت آن زمان تعلق داشته است .
این کاخ را با وجود کاخ‌های متعدد در آن می‌توان به دو بخش اندرونی و بیرونی تقسیم کرد که البته اکنون فقط بخش بیرونی آن باقی ماندهاست.
 چراکه به واسطه تنفری که رضا‌شاه پهلوی از پادشاهان قاجار داشت، به بهانه از بین‌بردن مکانی که شاهان قاجار در آن به شهوترانی می‌پرداختند آنجا را خراب کرد.
در بخش اندرونی کاخ گلستان همسران صیغه‌ای و دائم پادشاهان قاجارزندگی می کردند که زمانی اتفاق می افتاد که همسران پادشاه به 400 نفر می رسید. بخش اندرونی کاخ گلستان شامل حرمخانه و خوابگاه ناصری بوده که اکنون وزارت دارایی به جای آن قرار دارد.

کد خبر : 114
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید