امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

چالش هیجان‌انگیز کی‌روش برای انتخاب 11 نفر

 0
مهمترین دشواری فعلی سرمربی فعلی تیم ملی ایران نه جدال با منتقدان که انتخاب یازده بازیکن اصلی برای بازی ترکمنستان است.
 مهمترین دشواری فعلی سرمربی فعلی تیم ملی ایران نه جدال با منتقدان که انتخاب یازده بازیکن اصلی برای بازی ترکمنستان است.

بهگزارش ورزش سه، تیم ملی فوتبال ایران با وجود آنکه با مصدومان بسیاری روبروست، تعداد زیادی فوتبالیست با استعداد را در اردو دارد که انتخاب یک ترکیب 11 نفره از آنها بسیار دشوار است. به خصوص در خط حمله که در آن حداقل9 بازیکن طراز اول ایران در انتظار گوشه چشم سرمربی هستند و تنها به 4 نفراز آنها بازی خواهد رسید.
از بازی رفت تا امروز

ایراندر حالی فردا برابر ترکمنستان قرار خواهد گرفت که با توجه به از دست دادن دو امتیاز دیدار رفت برابر این حریف در داش آغوز ترکمنستان به شدت به پیروزی در این بازی می اندیشد.البته کارلوس کی روش با توجه به مصدومیت بیشتر مهره های دفاعی تیمش در این بازی با مشکل بزرگی مواجه است. کافی است نگاهی به این ترکیب بیندازید: علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، محمد حسین کنعانی زادگان، وریا غفوری، احسان حاج صفی، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری،مسعود شجاعی، وحید امیری ، مهدی ترابی و سردار آزمون.

اینبازیکنان در دیدار رفت ایران برابر ترکمنستان برابر این تیم به میدان رفتند و در نهایت با گلی که سردار آزمون به ثمر رساند با نتیجه یک بر یک اززمین خارج شدند و دو امتیاز حساس را از دست دادند.

دربازی فردا البته کارلوس کی روش پژمان منتظری، وریا غفوری و سردار آزمون رابه دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت و آندرانیک تیموریان نیز به دلیل حضور در دوحه برای دریافت ویزای گوام قادر به همراهی این تیم نیست. این مساله 4 تغییر در ترکیب ایران را برابر ترکمنستان قطعی خواهد کرد.


گمانه زنی درباره ترکیب اصلی

با این شرایط به نظر می رسد علیرضا حقیقی بار دیگر به عنوان دروازه بان شماره یک در برابر ترکمنستان به میدان برود.

احسانحاج صفی، عزت اله پورقاز و مرتضی پروعلی گنجی در کنار خسرو حیدری چهار مدافع ایران در این بازی را تشکیل دهند و در جلوی آنها امید ابراهیمی و سعید عزت اللهی به عنوان هافبک دفاعی حاضر خواهند شد.

علیرضاجهانبخش در کنار وحید امیری بعنوان وینگر های راست و چپ ایران در زمین حاضر خواهند شد و اشکان دژآگه پشت سر رضا قوچان نژاد وظیفه حمله به دروازه ترکمنستانی ها را برعهده دارند.

کاوه رضایی، کریمانصاریفرد، مسعود شجاعی و مهدی ترابی  4 عنصر تهاجمی دیگر تیم ملی در اردوهستند که احتمال حضور ثابت هر یک از آنها در ترکیب اصلی نیز وجود دارد. بازیکنانی با کمترین فاصله نسبت به همدیگر که حضورشان روی نیمکت نیز بسیار امیدبخش خواهد بود. ایران که در بازی فردا و به حمله و یک پیروزی پرگل برایرضایت هواداران و سکوت منتقدان نیاز دارد تازه سردار آزمون را به دلیل مصدومیت و مهدی طارمی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد در غیر اینصورت حل این معما سخت تر هم می شد.

به هرحال انتخاب تنها 4 بازیکن از بین این هافبک ها و مهاجمان با استعداد کار ساده ای نیست والبته شما سابقه کار با رونی و رونالدو را داشته باشید انتظارات تان از مهاجم چیزی فراتر می رود و مشکل کمتری با این چالش خواهید داشت.

کد خبر : 91
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید