امروز 23 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 14 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

هرآنچه باید در استارتاپ های ایرانی بدانید

 0
این نشریه بخش های مختلفی را در خود جای داده است اما تیتر نخست آن به «فصل قیام استارت‌آپی» اشاره کرده که عنوانی است برای پرونده ظهور پدیده استارت آپ ها در اقتصاد ایران.

شماره جدید ماهنامه آینده نگر منتشر شد

این پرونده با گزارشی از این پدیده و جشنواره انتخاب برترین استارتاپ ها آغاز شده و با گفتگوهایی از محسن صفایی فراهانی، موسی غنی نژاد، علی اصغر سعیدی و علی کلاهی ادامه پیدا کرده است. همچنین در این زمینه یادداشت هایی از حسین عبده تبریزی و زهرا کریمی نیز منتشر شده است.

سخن ماه در این نشریه به یادداشتی از مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در مورد رکود اقتصادی اختصاص یافته است. همچنین یادداشت ها و مقالاتی از مهدی جهانگیری نایب رئیس اتاق تهران، رضا پدیدار عضوو هیات نمایندگان اتاق تهران، حسید مستخدمین حسینی کارشناس اقتصادی و جعفر خیرخواهان اقتصاددان منتشر شده است.

این شماره از آینده نگر در بخشی دیگر به نظرسنجی از کارشناسان و فعالان بخش خصوصی در مورد برنامه دولت برای تک رقمی شدن نرخ تورم، پرداخته است. این بخش با عنوان سراب تورم تک رقمی دیدگاه های 10 کارشناس و فعال اقتصادی را منتشر ساخته و همچنین متن میزگردی با حضور بهاءالدین حسینی هاشمی مدیر باسابقه شبکه بانکی و فرهاد فزونی عضو هیات نمایندگان اتاق تهران را به چاپ رسانده است.

در گفتگوی دیگری که با محمدمهدی بهکیش و حسین سلیمی به عنوان اعضای هیات رئیسه کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین الملل، انجام شده، اطلاعاتی در مورد خدمات اتاق بازرگانی بین الملل برای فعالان اقتصادی در شرایط پس از تحریم ارائه شده است.

آینده نگر در این شماره گفتگویی اختصاصی با مبتکر انگلیسی بورس نفت ایران و تحلیلگر ارشد گاردین منتشر شده است.

بخش «تابلو» در این نشریه با عنوان «سفر به اعماق زمین» به انتشار عکس هایی از معدن و کارگران آن پرداخته است. همچنین گزارشی از وضعیت معادن در ایران و رکود این بخش منتشر کرده است.

در بخش «گزارشگر» این نشریه به وضعیت صنعت خودرو، صنعت گردشگری و صنعت بیمه در ایران پرداخته شده و گزارش های تحقیقی در این بخش به انتشار رسیده است.

در بخش «جهان نما» به موضوع مربوط به کمپانی فولکس واگن پرداخته شده و مهمترین رویدادهای اقتصاد جهان به نقل از نشریات معتبر بین المللی مورد توجه قرار گرفته است.

آینده نگر در بخش «کسب و کار» به نحوه تاسیس کارخانه بستنی میهن توسط ایوب پایداری اشاره کرده و داستان زندگی او وبردارش را نقل کرده است. همچنین روایتی از تاسیس کارخانه میتسوبیشی ژاپن منتشر شده است.

در بخش انتهایی آینده نگر نیز سرگذشت والت دیزنی که انیمیشن های او به کمپانی بزرگی تبدیل شد، مورد انتظار قرار گرفته است. در این بخش به پرفروش ترین آثار سینمای جهان به عنوان نجات دهندگان صنعت سینما پرداخته شده است.


کد خبر : 644
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید