امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

آغاز فعالیت «تهران ایر» با 10 فروند ایرباس

 0
بزودی شرکت هواپیمایی «تهران‌ایر» با 10 فروند هواپیمای ایرباس 320 به ریاست مدیرعامل سابق شرکت فرودگاه‌های کشور، کار خود را در کشور آغاز خواهد کرد.
.به گزارش فارس، پیش از این‌ نیز خبرگزاری فارس از ورود هواپیماهای بوئینگ 400ـ737 و یک فروند هواپیمای AVRO از نسل هواپیماهای BAE انگلیسی به کشور خبر داده بود.

روز هشتم آبان امسال، یک فروند هواپیمای AVRO از نسل هواپیماهای BAE انگلیسی وارد کشور شد که توسط شرکت هواپیمایی ماهان خریداری شده است.

در این گزارش خبر از تأسیس ایرلاین جدیدی به نام «نسیم» داده شد؛ مرکزیت ایرلاین مذکور در اصفهان است، ‌شرکت هواپیمایی «نسیم» 8 فروند هواپیما خریداری کرده است؛ این ایرلاین حاصل جوینت گروهی از آژانس‌هایی است که بیشترین چارتر مسیر نجف را آنها انجام می‌دهند؛ در حال حاضر ایرلاین مذکور با نام تجاری «بهشت نسیم امین»‌ چارتر می‌کند. ‌این شرکت هواپیمایی اعلام کرده است که تا 22 بهمن ماه امسال پروازهای خود را راه‌اندازی خواهد کرد، اما به نظر می‌رسد فروش بلیت آنها به ایام نوروز 95 برسد.

‌‌درواقع به تازگی 13 فروند بوئینگ 400ـ737 برای کشور خریداری شده است که 3 فروند آن به شرکت هواپیمایی کاسپین می‌رسد، 2 فروند از این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان و 8 فروند متعلق به شرکت هواپیمایی «نسیم» است.‌

همه این بوئینگ‌های خریداری شده تولید سال‌های 1995 تا 2000 میلادی هستند که موافقت اصولی و مجوز پذیرش هواپیما‌ها اخذ شده است. تهیه همه این هواپیماها در قالب «خرید» است و اصلاً اجاره به شرط تملیک نداریم؛ در شرایط پس از تحریم است که موضوع اجاره به شرط تملیک هواپیما بیش‌تر نمود می‌یابد.

‌هواپیماهای مذکور اغلب دارای سن 15 سال به بالا هستند، ‌خرید این هواپیماها و موافقت‌نامه‌های اصولی آن پیش از تصویب این قانون انجام شد‌.

کد خبر : 456
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید