امروز 31 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 22 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

تحلیلگران از افت قیمت طلا خبر می‌دهند

 0
تحلیلگران بانک ای‌ان‌زد استرالیا از روزهای دردناک طلا خبر می‌دهند و می‌گویند، گمانه‌زنی‌ها در خصوص افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا موجب خواهد شد تا روزهای دردناکی در انتظار بازار طلا باشد.
به گزارش عصر پیشرفت ، دلار در جریان معاملات دیروز با ٣١ تومان افزایش قیمت مواجه شد. این افزایش تنها در سه ساعت پایانی معاملات شکل گرفت.
مصطفی قدرتی، معامله‌گر ارز و سکه می‌گوید: دلار از صبح در مسیر افزایشی قرار گرفت. پایین‌ترین قیمت آن سه‌هزارو ٥٣‌٥تومان و بیشترین که آخرین نرخ هم بود، سه‌هزارو ٥٦١ تومان ثبت شد. کورش پرویزیان، رئیس کانون بانک‌های خصوصی، چند دلیل برای افزایش قیمت دلار در چند روز اخیر برمی‌شمارد. او می‌گوید: کاهش نرخ سود در حوزه خرید کالا و ترس از افزایش حجم نقدینگی، منجر به تشدید تقاضا در سایر بازارها به‌ویژه بازار ارز شده است. البته این امکان وجود دارد که رشد نرخ ارز در بازار آزاد به دلیل حالت انتظاری افزایش نرخ‌ها باشد.
پرویزیان می‌افزاید: دولت و بانک مرکزی، ارز به میزان کافی در اختیار دارند و به همین دلیل امکان مانور در این زمینه بالاست. بر این اساس می‌توان نرخ ارز را در نوسان مناسبی حفظ کرد؛ بنابراین نوسان شدید نرخ ارز بعید است. بازار سکه و طلا فارغ از هیجان، روز را به شب رساند. هر سکه طرح جدید دیروز بین ٩١٢ تا ٩١٥ هزار تومان در نوسان بود که بیشترین قیمت آن در آخرین معاملات به دست آمد. طلای جهانی هم همچنان در بلاتکلیفی است. بالا می‌رود و ساعاتی بعد با کاهش قیمت همراه می‌شود. دیروز قیمت هر اونس طلا از هزارو ٩٢ تا هزارو ٨٦ دلار در نوسان بود که در نهایت و همزمان با بسته‌شدن بازار تهران، بر هزارو ٨٦ ایستاد.


کد خبر : 383
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید