امروز 25 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 16 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

توضیح وزیر اقتصاد درباره نامه انتقادی به رئیس جمهور

 0
وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره نامه ای که به همراه سه عضو دیگر کابینه به رئیس جمهور نوشته است، گفت: این نامه در راستای تقویت بازار سرمایه و ارائه گزارشی از واقعیتهای این بازار به رییس جمهور محترم بوده و اتفاق جدید و ویژه ای نبوده و نیست.
علی طیب نیا درباره نامه ای که به اتفاق سه وزیر دیگر درباره وضعیت بازار سرمایه به رئیس جمهور کشورمان نوشته، توضیحاتی ارائه کرد.

وزیرn اقتصاد گفت: رصد شاخص های اقتصاد کلان و ارائه پیشنهادات لازم پیرامون آن nاز وظایف اصلی ماست و این نامه هم در همین راستا صادر شده است.

طیب nنیا تصریح کرد: رییس جمهور دستوراتی صادر کردند که نتیجه آن تدوین بسته ای nویژه از سوی تیم اقتصادی دولت بر اساس ساماندهی بازار سرمایه بود و بسته nسیاستی جامع شامل سیاست های پولی، مالی و تجاری تنظیم شد که همه این سیاست nها متمرکز و معطوف به رشد اقتصادی است.

وزیر اقتصاد در پاسخ به nاینکه برخی معتقدند ارسال این نامه نشانه اختلاف در تیم اقتصادی دولت است nگفت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و از نظر بنده تیم اقتصادی کنونی nمنسجم ترین و هماهنگ ترین تیم اقتصادی در همه دولت های گذشته می باشد.

طیبn نیا با تاکید بر اینکه کنترل تورم را شرط لازم برای دستیابی به رشد nاقتصادی می دانیم افزود: در شرایط فعلی مجموعه سیاست ها باید بر رشد و رونقn اقتصادی متمرکز شود.

وزیر اقتصاد افزود: در حال حاضر مشکل بنگاه nهای اقتصادی کمبود تقاضاست اما این مشکل در سال گذشته کمبود سرمایه در گردشn بوده است، بنابراین مشکلی که بنگاه های تولیدی با آن مواجهند تولید نیست nبلکه بحث فروش است.

طیب نیا خاطر نشان کرد: سیاست های پولی و مالی nدولت به گونه ای تنظیم میشود که تقاضای لازم را برای تولیدات بنگاه های nاقتصادی کشور فراهم کنند.

وزیر اقتصاد در پایان تاکید کرد: در آیندهn قادر خواهیم بود به رشد مناسب برسیم و بازار سرمایه هم هماهنگ با بخش nواقعی اقتصاد رشد را تجربه خواهد کرد.

به گزارش تسنیم، وزرای nاقتصاد، صنعت، کار در نامه‌ای مشترک به رئیس جمهور با انتقاد از برخی nتصمیمات و سیاست‌های ناهماهنگ دستگاه‌ها هشدار دادند، اگر تصمیم ضرب‌الاجل nاقتصادی گرفته نشود، رکود تبدیل به بحران خواهد شد.

کد خبر : 231
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید