امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

چگونه می توان بحران بدهی را مدیریت کرد؟

 0
4 راه حل برای کسانی که در قرض های متعددی غرق شده اند و نیاز به کمک دارند.
۱. لیستی از تمام ورود و خروج پول هایتان بنویسید.


وقتی شما به اتاق اورژانس مراجعه می کنید اولین کاری که پرستار یا دکتر انجام می دهد وضعیت شما را ارزیابی می کند.فقط بعد ازاین کهبررسی کردند، قادر هستند که بیماری شما را تشخیص بدهند و بتوانند درمان راانجام دهند.

اگر شما در وضعیت اضطراری مالی قرار دارید همان روند بالا را باید طی کنید.با لیست بندی کردن خرج هر ماه خود  و مقایسه آن با درآمد ماهیانه خود می توانید مشکل خود را ارزیابی کنید. از این راه متوجه شوید کهحجم مشکلتان به اندازه راه حل آن است.

هنگامی که می خواهید درآمد خود را بنویسید حدس نزنید. از بانکو فیش های خود استفاده کنید تا به طور دقیق متوجه شوید که پول هایتان در کجا خرج می شود.

۲. کاری که از دستتان بر می آید را انجام دهید.

هنگامی که به اتاق اضطراری می روید قبول کرده اید که مشکل دارید و نمی توانید تنها آن را حل کنید.این موضوع با وضعیت خراب مالی نیز یکی است. قبل از اینکه به دکتر مراجعه کنید خودتان چسب زخم بزنید و ببینید می توانید جلو خون ریزی را بگیرید یا نه.

بستگی به موضوعی که برایش خرج می کنید دارد که می توانید کم تر خرج کنید یا نه.

شما می توانید نگاهی به خرج های بزرگ بیاندازید. مانند قسط های زیادی که بابت خودروها و خانه ها پرداخت می کنید. نمی توانید خودرو با مدل پایین تر یا خانه ای با سایز کوچک تر درنظر داشته باشید.

۳. کمک حرفه ای بگیرید.

بعضی از وقت ها راه حل هایی را اشخاص متخصص در این کار مطرح می کنند که می تواند بسیار کمک کند. مانند مراجعه کردن به دکتر می ماند. ولی باید سوال هایی که از آن ها می پرسید با جزئیات باشد.

۴. همین الان انجام دهید.

تا به حال شده مریض باشید ولی همان موقع به دکتر مراجعه نکردید و مریضی حاد شده باشد؟ وضعیت مالی نیز این طور است. اگر زودتر به قسط های خود رسیدگی نکنید، بیشتر می شود.

 

منیع:مانی تاک نیوز/مترجم: متین دخت والی نژاد


کد خبر : 21
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید