امروز 23 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 14 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

بفرمایید پول پارو کنید

 0
در اینترنت پول پارو کنید. به‌همین‌راحتی، پارو کنید، اما نه با پارو بلکه با هشتگ و تگ و چند تا کلیک ساده.
  در روزهایی که بازار بسیاری از اصناف کسادتر از گذشته شده است، خرید‌وفروش در دنیای مجازی به‌ویژه در اینستاگرام و تلگرام به اوج رسیده است، به‌طوری‌که یکی از گردانندگان صفحات اینستاگرامی فروش کفش ورزشی به «وقایع اتفاقیه» می‌گوید: به‌طور متوسط 10میلیون فروش روزانه با حاشیه سود 30 درصد خالص دارم. بهراد که در چند سال گذشته توانسته اعتماد کاربران را به خود جلب کند معتقد است که در عصر جدید پول‌درآوردن به‌راحتی لمس صفحه گوشی موبایل است. بهراد می‌گوید: یک‌بار با سرمایه پدر باشگاه بدن‌سازی تأسیس کردم، اما مشکلات باشگاه‌داری بسیار زیاد بود و درنهایت با ازدست‌دادن بخش قابل‌توجهی از سرمایه کار باشگاه‌داری من هم به پایان رسید. او هم مثل بسیاری دیگر از اصناف، از بوروکراسی دست‌وپا‌گیر گلایه داشت و می‌گفت فرق من با کاسب میان‌سال این است که به‌دنبال کاهش هزینه‌ها و فروش بیشتر هستم که در این مسیر بهترین راه را انتخاب کردم؛ یعنی فروش اینستاگرامی. وی رکورد فروش خود را 24 میلیون تومان اعلام کرد و گفت که چند مدل کفش ورزشی خاص برای فروش داشتم که تمام آنها در یک روز فروخته شد. راضی بود از زندگی و کسب‌و‌کاری که راه‌انداخته است و به‌قول‌خودش هزینه‌ مالیات، اجاره مغازه، کارگر، آب‌ و ‌برق ندارد. جواز کسب نمی‌خواهد و نسیه‌فروشی هم ندارد. ‌گفت من روی مبل لم می‌دهم و پول پارو می‌کنم، مشتری خودم را هم دارم و با همین‌ کار به‌ظاهر مسخره از دید کاسب‌های قدیمی، خانه، ماشین و حساب پس‌انداز خوبی برای خودم دست وپاکرده‌ام. 

مزون‌های مجازی، مانتوهای میلیونی 
یکی دیگر از صفحات اینستاگرامی جذاب، فروش مانتو رادر دستور کار داشت. وقتی با گرداننده این صفحه به گپ‌و‌گفت مشغول شدیم، گفت: از فروش اجناس دیگر برندها به طراحی و گرفتن سفارش رسیده است. وی فروش ماهیانه خود را نزدیک به 100 میلیون اعلام کرد و گفت: از مدیریت پیج فروش مانتو رسیده‌ام به اینجا که امروز چند تا خیاط و طراح برای من کار می‌کنند. قیمت مانتوها البته کمی‌گران بود و از یک میلیون تومان شروع می‌شد که به گفته خودش‌گران‌ترین کار آماده‌شده برای مشتری به پنج میلیون تومان فاکتور شده است. المیرا سن‌وسالی ندارد و تازه 23 سال را تمام کرده است. وی می‌گوید طراح و خیاط‌های من در منزل خودشان کار می‌کنند و ازاین‌طریق برای هفت نفر هم شغل ایجاد کرده‌ام. به‌گفته‌وی دنیای مجازی و اینستاگرام، فرصتی هستند برای افرادی که کمترین امکانات را برای کسب‌و‌کار دارند؛ فرصتی که یک ایده ناب را می‌طلبد و لاغیر. 
طلا پارو کنید با فروش طلا 
طراحی و فروش طلا یکی دیگر از حرفه‌های جذاب در فضای مجازی است که طرفداران زیادی هم دارد. البته گالری‌های بزرگ حضور چشمگیری در این فضا دارند، ولی نکته جالب‌توجه اینجاست که برندهای بی‌نام‌ونشان با طراحی‌های چشم‌نواز در حال تسخیر بازار این گروه در دنیای مجازی هستند. برای همین با یکی از گردانندگان صفحه فروش طلا در اینستاگرام صحبت کردیم. او دخترخانمی 28 ساله بود که با همکاری برادرش به این کار روی آورده بود، برادری که با مدرک مهندسی مکانیک یک‌سالی بیکار بوده و در‌نهایت دوره طراحی و ساخت طلا را گذرانده است که نتیجه آن، کار مشترک با خواهرش شده است. نگین کار برادر خود را منحصربه‌فرد دانست و در توضیح چگونگی جذب مشتری به «وقایع اتفاقیه» گفت: معمولا سفارش‌ها به سلیقه و خواست مشتری است و برادرم براساس خواسته آنها طراحی اولیه را انجام می‌دهد. وی صداقت در کار و خاص‌بودن طراحی‌ها را مهم‌ترین عوامل موفقیت دانست و گفت: چهار سال پیش وقتی کار را شروع کردیم، کسی ما را نمی‌شناخت و تا چهار ماه هیچ فروشی نداشتیم، اما امروز فروش ماهیانه ما بالای 150 میلیون تومان است. از نگاه وی گالری‌های بزرگ چون از مزایایی همچون تبلیغات، تابلو و در معرض دیدبودن برخوردار هستند، در فضای مجازی فروشی به‌مراتب بیشتر و بهتر دارند. 
ست می‌کنیم، پول می‌گیریم
در این عرصه با افراد خلاق بسیاری روبرو می‌شوید، مثلا دو برادری که با گذراندن دوره‌های فشن و دیزاین اقدام به فروش لباس در دنیای مجازی کرده‌اند؛ فروشی متفاوت‌تر از دیگر رقبا در اینستاگرام و تلگرام. ست‌کردن لباس برای مناسبت‌های مختلف و فروش آنها، برگ‌برنده این دو برادر است. اشکان می‌گوید یکی از علایق من ست‌کردن لباس بود و همواره با حداقل هزینه، بهترین ترکیب را ایجاد می‌کردم. کم‌کم جذب فضای مجازی شدم و با گذراندن دوره‌های مربوطه اقدام به راه‌اندازی صفحه فروش لباس‌های ست کردیم. در سه سالی که از فعالیت ما می‌گذرد از فروش روزانه 200 هزار تومان برای اجناس تک و موردی به روزانه هشت میلیون تومان رسیده است. این دو برادر کسب‌و‌کار خود را از دنیای مجازی خارج کرده و در آپارتمان خود فضایی برای فروش حضوری نیز درست کرده‌اند.  اینستاگرام و تلگرام و فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی را اگر رصد کنید، با انبوهی از اینگونه صفحات رو‌به‌رو می‌شوید که به فروش کالاهای مختلف مشغول هستند؛ صفحاتی که البته نمی‌شود به بسیاری از آنها اطمینان کرد و باید نهایت دقت را دررویارویی با آنها داشت، اما این به‌ این معنا نیست که تمامی آنها بی‌راه می‌روند. در همین شبکه‌ها افرادی هستند که با خلاقیت خود و جلب اطمینان کاربران، برای خود اسم‌ورسمی دست‌و‌پا کرده‌اند که مافقط به بخش کوچکی از آنها اشاره کردیم. بی‌تعارف دنیای مجازی آن‌قدرها که می‌گویند غیرقابل‌اطمینان نیست و اگر «ره» و «رهرو» هر دو درست باشند، موفقیت‌های بزرگ با حداقل‌های ممکن در دسترس است.

منبع: وقایع‌اتفاقیه


کد خبر : 202
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید