امروز 23 ام مرداد ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 14 ام ماه آگوست سال 2018 میلادی

دسترسی به اینترنت، فقر مفرط را ریشه‌کن می‌کند

 0
به دنبال کلیدی برای پایان بخشیدن به فقر می‌گردید؟ طبق گفته زاکربرگ: «دسترسی به اینترنت!»\\\\n\\\\nشعار زاکربرگ این است که با دسترسی به اینترنت می‌توان به افرادی که صدا و قدرتی ندارند، هر دو را بخشید\\\\n\\\\nمدیرعامل فیسبوک روز شنبه در سخنرانی خود در سازمان ملل متحد بر لزوم دسترسی جهانی به اینترنت تأکید کرد.\\\\n\\\\nاو گفت: «زمانی که جوامع به یکدیگر متصل و مرتبط باشند، می‌توانند به کمک یکدیگر فقر را ریشه‌کن کنند. ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم و این کار لازم است.»
او در سخنرانی خود اعلام کرد که فیسبوک آماده است به سازمان ملل کمک کند تا دسترسی به اینترنت را به ویژه در شرایط بحران فعلی اروپا در اختیار مهاجران و پناهندگان قرار دهند.

 

بخشی از برنامه زاکربرگ در همکاری با سازمان ملل متحد برای ریشه‌کنی کامل فقر تا سال 2030 است. این هدف در روز جمعه تصویب شد.

البته هدف توسعه دسترسی به اینترنت برای زاکربرگ، جدید و تازه نیست. او در آگوست 2013 Internet.org را راه‌اندازی کرد؛ هدف او اتصال 5 میلیارد نفر انسان بدون دسترسی به اینترنت بود.

زاکربرگ روز شنبه گفت: «مرتبط کردن و متصل کردن دنیا یکی از اساسی‌ترین و پایه‌ای‌ترین چالش‌های نسل ماست.»

سخنرانی زاکربرگ در مورد نقشی بود که برقراری ارتباطات می‌تواند در دستیابی به اهداف سازمان ملل داشته باشد. او همچنین پیش از سخنرانی خود پیامی در فیسبوک گذاشت و در مورد هدفش که تبدیل کردن دسترسی اینترنت به اولویت جهانی است صحبت کرد. علاوه بر آن او در پیام خود از دیگر سازمان‌ها نظیر موسسه بیل و ملیندا گیتس نیز برای شرکت در این امر دعوت کرده بود.

شعار او این است که با دسترسی به اینترنت می‌توان به افرادی که صدا و قدرتی ندارند، هر دو را بخشید.


کد خبر : 122
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید