امروز 29 ام شهریور ماه سال 1397 خورشیدی مصادف با 20 ام ماه سپتامبر سال 2018 میلادی

بزرگترین واردکنندگان «تحقیق و توسعه» در جهان

 0
برای نمونه اقتصاد موفقی مانند چین؛ در سال 2015 تا 44 میلیارد دلار واردات R&D داشته که در مقایسه با سال 2007 افزایش 79 درصدی را نشان می دهد.
به گزارش [عصر پیشرفت ] اصطلاح تحقیق و توسعه که آنرا در ادبیات اقتصادی با علامت  R&D می شناسند عبارت است از رشته فعالیت های مشحص در یک کسب و کار. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در تعاریف خود پیرامون این عبارت آورده است: تحقیق و توسعه کارخلاقانه ای است که بطور سیستماتیک جریان دارد تا بر میزان دانش موجود افزوده و توانایی های حاصل از این فرایند را برای ابداع کاربردهای تازه به کار گیرد.

به هرترتیب، حاصل فرایند تحقیق و توسعه به ساخت و کشف دانش نوین حول حوزه های مختلف کسب و کار از تولید تا خدمات منتج می شود.

R&D  در برنامه های اقتصادی کشورهای پیشرفته بسیار پراهمیت است و به عنوان یک فعالیت درآمدزا مورد توجه قرار دارد. به عبارت دیگر کشورهای پیشرفته که دارای توانایی و سبک خاص خود در فرایند تحقیق و توسعه هستند، بخشی از حاصل کار خود را نیز به سایر کشورها صادر می کنند و در مقابل سود بالایی را روانه خزانه خود می کنند. از این رو R&D هم در رشد و شکوفایی علمی و اقتصادی کشور مالک، اثر فوق العاده ای دارد و هم آنکه به عنوان یک فاکتور مهم در صادرات موجب ارزآوری و گردش مالی چشمگیر می شود که بازهم عاملی در راستای شکوفایی اقتصاد کشور صادرکننده خواهد بود.

برای نمونه اقتصاد موفقی مانند چین؛ در سال 2015 تا 44 میلیارد دلار واردات R&D  داشته که در مقایسه با سال 2007 افزایش 79 درصدی را نشان می دهد. آمریکا به عنوان بزرگترین صادرکننده R&D به چین شناخته می شود.

اخیرا شرکت پرایس واتر هاوس کوپرز گزارشی را منتشر کرده که در آن بزرگترین واردکنندگان R&D لیست شده اند که در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

گفتنی است  پرایس واتر هاوس کوپرز شرکت چندملیتی خدمات حرفه‌ای است، که طیف وسیعی از خدمات و سرویس‌ها شامل مشاوره مدیریتی، مشاوره مالی، سرمایه گذاری، مشاوره حقوقی، مالیات و حسابرسی را ارائه می کند. شرکت پرایس واتر هاوس کوپرز، در کنار شرکت‌های ارنست اند یانگ، دیلویت و کی‌پی‌ام‌جی، چهار شرکت بزرگ حسابرسی در جهان محسوب می‌شوند. درآمد سالیانه این شرکت، در سال 2014 بیش از 34 میلیارد دلار بوده و شمار کارکنان آن در 156 کشور جهان، بیش از 190 هزار نفر می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت در لندن قرار دارد. (ویکی پدیا)

بزرگترین واردکنندگان R&D در جهان:

10. سنگاپور

9. فرانسه

8. کانادا

7. رژیم صهیونیستی

6. آلمان

5. ژاپن

4. انگلیس

3. هند

2. چین

1. آمریکا

پول‌نیوز / سمیه علی‌اصغری

 

کد خبر : 1
اشتراک:

نظرات کاربران

    نظری برای این خبر ثبت نشده است

نظر خود را بیان کنید